Pasaulio orientavimosi sporto čempionatas prasidėjo Lietuvos sportininkų iškovotais medaliais

(0)
Publikuota: 2024 rugsėjo 11 13:32:07, LOSF informacija
×
Jonas Maišelis pelnė sidabro medalį. LOSF nuotr.

Bulgarijoje startavo pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas, kurį Lietuvos rinktinė pradėjo sėkmingai, iškovodama du medalius.

Tituluočiausia Lietuvos orientacininkė Gabrielė Andrašiūnienė kuri moterų grupėje, sprinto trasose parodė vienodą laiką kartu su Nikoline Splittorff iš Danijos ir iškovojo bronzos medalį. 9.3 km trasą su 16 kontrolinių punktų lietuvė įveikė per 21 min. 46 sek. Ji 12 sek. nusileido čempione tapusiai Suomijos sportininkei Ruskai Saarelai. Sidabro medalį laimėjo Čekijos sportininkė Martina Tichovska. Verta paminėti, kad stovyklos metu prieš mėnesį G.Andrašiūnienė susilaužė ranką, tačiau tai nesutrukdė pasiekti puikaus rezultato.

„Dar vienas medalis į pasaulio čempionatų kolekciją. Šiek tiek netikėtai, bet labai smagu, nes sprinto trasa nėra mano stipriausia pusė. Gera čempionato pradžia nuteikia optimistiškai, lieka išlaikyti gerą sportinę formą visą savaitę ir galbūt dar pavyks nudžiuginti ne vienu medaliu", - po finišo savo pasirodymą komentavo G.Andrašiūnienė.

Pirmą asmeninį medalį savo karjeroje pasaulio čempionate iškovojo Jonas Maišelis, kuris vyrų elito grupėje užėmė antrąją vietą. 10.8 km trasą su 17 kontrolinių punktų lietuvis įveikė per 20 min. 36 sek. ir tik 12 sek. nusileido aukso medalio laimėtojui iš Čekijos Janui Hašekui. Bronzos medalu džiaugėsi kitas čekas Vojtechas Ludvikas.

„Galėjau laimėti. Įspūdžiai geri, džiaugiuosi laimėtu medaliu. Tai buvo mano trasa, jau prieš dvejus metus žinojau, kur vyks varžybos ir tikėjausi, kad galiu parodyti gerą rezultatą", - pasiektu rezultatu džiaugėsi J.Maišelis.

Šiandien pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas tęsiasi bendro starto varžybomis, o per visą savaitę Lietuvos rinktinės sportininkų dar laukia 4 medalių varžybos.