Pirmąjį olimpinį auksą JAV iškovojo 17-metis akrobatinio nusileidimo atstovas

(0)
Publikuota: 2018 vasario 11 22:12:22, Dominykas Genevičius, Elta
×
17-metis JAV snieglentininkas R. Gerardas iškovojo olimpinį auksą. EPA-ELTA nuotr.

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų snieglenčių akrobatinio nusileidimo („Slopestyle“) rungtyje aukso medalį iškovojo 17-metis amerikietis Redmondas Gerardas.

JAV sportininkas finale surinko 87,16 taško. Tai pirmasis amerikiečių medalis šiose olimpinėse žaidynėse.

Antrąją vietą užėmė kanadietis Maxas Parrotas (86 tšk.), trečiąją - kitas Kanados atstovas Markas McMorrisas (85,20 tšk.).

Šioje rungtyje varžėsi 35 sportininkai.

„Slopestyle“ rungtis į olimpinių žaidynių programą buvo įtraukta 2014 metais Sočyje.

Pjongčango olimpinių žaidynių tvarkaraštį koreguoja smarkus vėjas. Dėl to sekmadienį buvo atidėtas vyrų kalnų slidinėjimo greitojo nusileidimo finalas ir tai pat moterų akrobatinio nusileidimo atrankos varžybos.

Pjongčango olimpinių žaidynių medalių įskaitos lydere lieka Vokietija

Pjongčange (Pietų Korėja) vykstančių 23-iųjų žiemos olimpinių žaidynių medalių įskaitoje po sekmadienio varžybų lydere išliko Vokietija.

Sekmadienį buvo išdalinti šeši medalių komplektai, o vyrų kalnų slidinėjimo greitojo nusileidimo varžybos dėl smarkaus vėjo buvo atidėtos.

Vokiečiai savo sąskaitoje turi tris aukso ir vieną bronzos medalį.

Antrąją vietą užima greitajame čiuožime medalius skinantys olandai (2 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos), trečiąją - norvegai (1 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos). Norvegija yra daugiausiai medalių iškovojusi šalis.

Olimpinius medalius jau iškovojo 14 šalių sportininkai.

Medalių įskaitos lyderiai (vieta, šalis, aukso, sidabro, bronzos, iš viso)

Austrijos rogučių sporto atstovas D. Gleirscheris tapo olimpiniu čempionu

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių rogučių sporto vyrų vienviečių rogučių varžybose sekmadienį triumfavo austras Davidas Gleirscheris.

23-ejų metų austras keturis kartus trasą įveikė per 3 min. 10,702 sek. Jis olimpinį medalį iškovojo pirmąjį kartą.

Antrąją vietą užėmė amerikietis Chrisas Mazdzeris (+0,026 sek.), trečiąją - vokietis Johannesas Ludwigas (+0,23 sek.).

Varžybose dalyvavo 40 sportininkų.

Pjongčango olimpinių žaidynių gūbrinio slidinėjimo rungties auksas - 19-metei prancūzei P. Laffont

Slidininkas M. Strolia Pjongčango olimpinėse žaidynėse finišo nepasiekė

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų skiatlono 15 km + 15 km rungtyje sekmadienį lietuvis Mantas Strolia buvo aplenktas ratu ir finišo nepasiekė.

Visus tris medalius iškovojo Norvegijos slidininkai. Olimpiniu čempionu pirmą kartą tapo 24-erių metų Simenas Kruegeris. Jis 15 km klasikiniu stiliumi ir 15 km laisvuoju stiliumi įveikė per 1 val. 16 min. 20 sek.

Antrąją vietą užėmė Martinas Sundby (+8 sek.), trečiąją - Hansas Holundas (+9,9 sek.).

M. Strolia ratu aplenktas buvo ties 21 km. Lenktynių pradžioje M. Strolia krito ir iškart atsidūrė rikiuotės gale.

Lenktynėse klasifikuoti 60 slidininkų. Aštuoni sportininkai nefinišavo arba buvo aplenkti ratu.

31-erių metų M. Stroliai tai yra antrosios olimpinės žaidynės. 2010 metais Vankuveryje (Kanada) jis užėmė 46-ąją vietą sprinto rungtyje, o su Modestu Vaičiuliu komandiniame sprinte buvo 16-i.

Pjongčango žaidynių dailiojo čiuožimo komandų varžybose toliau pirmauja kanadiečiai

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dailiojo čiuožimo komandų varžybose po antrosios varžybų dienos lyderiais išliko Kanados atstovai, turintys 45 taškus.

Antrąją vietą užima Olimpinių atletų iš Rusijos komanda (39 tšk.), trečiąją - JAV rinktinė (36 tšk.).

Porų šokių ant ledo trumpojoje programoje sekmadienį nugalėjo kanadiečiai Tessa Virtue ir Scottas Moiras (80,51 tšk.). Antri buvo amerikiečiai Maia ir Alexas Šibutaniai (75,46 tšk.), treti - rusai Jekaterina Bobrova ir Dmitrijus Solovjevas (74,76 tšk.).

Solisčių trumpojoje programoje geriausiai pasirodė rusė Jevgenija Medvedeva (81,06 tšk.). Antrąją vietą užėmė italė Carolina Kostner (75,10 tšk.), trečiąją - kanadietė Kaetlyn Osmond (71,38 tšk.).

Porų laisvojoje programoje nugalėjo kanadiečiai Meagan Duhamel ir Ericas Radfordas (148,51 tšk.). Antroje vietoje liko Italijos atstovai Valentina Marchei ir Ondrej Hotarekas (138,44 tšk.), trečioje - Olimpinių atletų iš Rusijos duetas Natalija Zabiako ir Alexanderis Enbertas (133,28 tšk.).

Varžybas pradėjo dešimties šalių komandos, o laisvąsias programas atlieka penkios stipriausios ekipos.

Pirmadienį varžybos baigsis vyrų, solisčių ir šokių ant ledo laisvosiomis programomis.

Olandijos čiuožėjas S. Krameris pagerino olimpinį rekordą ir apgynė čempiono titulą

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo vyrų 5000 m distancijos varžybose triumfavo tituluotas olandas Svenas Krameris.

31-erių metų olandas finišavo per 6 min. 9,76 sek. ir lygiai 1 sek. pagerino sau pačiam nuo 2014 metų Sočio žaidynių priklausiusį olimpinį rekordą. Olimpiniu čempionu S. Krameris tapo ketvirtąją kartą, o šioje rungtyje jis yra nenugalimas jau trečiose olimpinėse žaidynėse iš eilės.

Sidabro medalį iškovojo pasaulio rekordininkas kanadietis Tedas-Janas Bloemenas (+1,85 sek.), bronzos - norvegas Sverre Pedersenas (+1,85 sek.). Ketvirtas liko Peteris Michaelas (+4,31 sek.) iš Naujosios Zelandijos.

Varžybose dalyvavo 22 čiuožėjai.

Pareigūnai patvirtino, kad Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės buvo tapusios kibernetinės atakos taikiniu

Pjongčango (Pietų Korėja) žiemos olimpinių žaidynių pareigūnai patvirtino, kad atidarymo ceremonijos metu prieš žaidynes buvo įvykdyta kibernetinė ataka. Tačiau jie nesutiko patvirtinti gandų, kad už ataką atsakinga Rusija, rašo dienraštis „The Guardian“.

Prieš atidarymo ceremoniją nustojo veikti oficiali „Pyeongchang 2018“ interneto svetainė: lankytojai negalėjo pasiekti jame esančios informacijos ar atsispausdinti bilietų į renginius. Svetainės darbas buvo visiškai atnaujintas tik po dvylikos valandų.

Be to, Pjongčango stadione kurį laiką neveikė bevielio interneto ryšys, o pagrindiniame spaudos centre - televizija ir internetas.

Vis garsiau pasigirsta įtarimų, kad ši kibernetinė ataka įvykdyta iš Rusijos. Tai esą galėjo būti atsakas į draudimą šalies olimpiniam komitetui ir beveik 200 šalies atletų dalyvauti žaidynėse dėl valstybinio masto dopingo schemos 2014-ųjų Sočio olimpinėse žaidynėse.

Pjongčango olimpinių žaidynių atstovas Sungas Baik-you nesutiko atskleisti, kuri šalis surengė kibernetinę ataką, tačiau sakė: „Buvo įvykdyta kibernetinė ataka, vakar dieną serveris buvo atnaujintas ir žinome, kas sukėlė šią problemą.„

„Vykdome saugumo operacijas ir, taikydami geriausią praktiką, nekomentuosime šio klausimo, nes jį vis dar sprendžiame“, - teigė Sungas Baik-you.

Tuo metu Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) komunikacijos vadovas Markas Adamsas teigė asmeniškai nežinąs, kas surengė ataką.

„Detalių neatskleidžiame viešai, nes, tiesą sakant, šiuo metu stengiamės įsitikinti, ar mūsų sistemos yra apsaugotos - o jos yra apsaugotos - todėl viešai aptarinėti detales nenaudinga, - sakė jis. - Bet turėsime galutinę ataskaitą ir, spėju, ji bus paviešinta.„

Jei informacija, kad šią kibernetinę ataką surengė Rusija, pasitvirtins, tai gali pakeisti TOK nuomonę dėl klausimo, ar iki uždarymo ceremonijos panaikinti Rusijos suspendavimą ir leisti jos atletams žygiuoti po savo šalies vėliava. Žaidynių atidarymo ceremonijoje jie žygiavo po neutralia olimpine vėliava.