„Barsa“ tvirtina pozicijas

(0)
Publikuota: 2023 kovo 31 11:08:42, Arūnas ABROMAITIS
×
„Barsos“ gynėjas Rokas Jokubaitis (dešinėje) nebuvo rezultatyvus, bet pasižymėjo rezultatyviais perdavimais. EPA-Eltos nuotr.

Eurolygos 32-ajame ture Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona" savo aikštelėje 72:56 nugalėjo Berlyno „Alba" krepšininkus ir pasiekė ketvirtąją pergalę iš eilės. Nors nugalėta ne pati stipriausia komanda, Š.Jasikevičius sakė, kad pergalė buvo svarbi. Ji garantavo „Barsai" aikštelės pranašumą atkrintamosiose varžybose.

Priešpaskutinę vietą užimanti „Alba" privertė šeimininkus padirbti, nes po dviejų kėlinių buvo priekyje 1 tašku. Po pertraukos viskas stojo į savo vietas - „Barcelona" per trečiąjį kėlinį sukaupė 8 taškų persvarą, o ketvirtajame pribaigė varžovus. Po šio mačo tapo aišku, kad „Barsa" lentelėje tikrai nenukris žemiau ketvirtosios vietos.

„Manau, tai gera pergalė, nes po dvigubos praėjusios Eurolygos savaitės ir vizito į Belgradą mums šios rungtynės buvo sunkios. „Alba" pradėjo jas su didele motyvacija, greičiu, kamuolio judėjimu ir pirmoje pusėje nesugebėjome jų sustabdyti. Po pertraukos radome sprendimus, esu patenkintas daugelio žaidėjų pasirodymu. Svarbu, kad pasiekėme vieną iš tikslų - užsitikrinome aikštelės pranašumą. Aišku, jis nieko negarantuoja, bet jį turint padėtis yra truputį geresnė. Gerai, kad penktąsias ketvirtfinalio rungtynes, jeigu jų prireiks, žaisime namie", - sakė Š.Jasikevičius.

„Barsos" gynėjas Rokas Jokubaitis buvo nerezultatyvus, bet naudingas. Jis per 18 min. pelnė 2 taškus (1/5 dvitaškių), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Visa tai tapo 9 naudingumo balais. 12 taškų „Barsai" surinko Sertačas Šanli (Sertac Sanli), 11 - Nikola Mirotičius. Svečių gretose dviženklio rezultatyvumo nepasiekė nė vienas krepšininkas. 9 taškus pelnė Janis Vecelis (Yanni Wetzell).

Kelialapį į atkrintamąsias varžybas praktiškai užsitikrino penktąją vietą užimantis Tel Avivo klubas „Maccabi", kuris namie 85:66 nugalėjo Milano „AX Armani" krepšininkus ir pasiekė šeštąją pergalę iš eilės. Šeimininkams 18 taškų surinko 8 iš 9 metimų pataikęs Romanas Sorkinas, Lorenzo Braunas (Lorenzo Brown) pridėjo 17 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus. Milano komanda po šios nesėkmės prarado net teorinius šansus patekti į ketvirtfinalį. Jai 15 taškų pelnė Šabazas Napjeras (Shabbaz Napier), 14 - Ševonas Šildsas (Shavon Shields).

Jei penktadienį vakare pralaimės Belgrado „Partizan", Vitorijos „Baskonia" arba Kauno „Žalgiris", Tel Avivo klubui tai garantuos kelialapį. Žalgiriečiai savo aikštelėje susitiks su „Valencia".

Vilčių patekti į atkrintamąsias varžybas nepraranda čempiono titulą ginantis Stambulo klubas „Anadolu Efes", namie 86:67 pranokęs Bolonijos komandą „Virtus". Nugalėtojų gretose pasižymėjo Antė Žižičius, kurio sąskaitoje - 24 taškai. Svečiams iš Bolonijos 17 taškų surinko Nikolo Manjonas (Niccolo Mannion).