Deficitą panaikinęs „Rytas“ išplėšė pratęsimą ir pergalę

(8)
Publikuota: 2024 birželio 06 12:08:09, Arūnas Abromaitis
×
„Ryto“ krepšininkai atėmė iš „Žalgirio“ aikštelės pranašumą. Eltos nuotr.

Pirmosiose Lietuvos krepšinio lygos finalo serijos rungtynėse Vilniaus „Rytas" per pustrečios minutės panaikino 10 taškų deficitą, išplėšė pratęsimą ir po jo išvykoje 89:88 palaužė čempiono titulą ginantį Kauno „Žalgirį". Žalgiriečių treneris Andrėja Trinkjeris (Andrea Trinchieri) mano, kad prie tokios baigties prisidėjo teisėjų klaida. „Ryto" strategas Giedrius Žibėnas skundėsi sirgalių elgesiu ir netinkama apsauga.

Čempionas „Žalgiris" reguliariajame sezone finišavo pirmas ir turėjo aikštelės pranašumą, tačiau finalą pasitiko be ilgam iš rikiuotės iškritusio lyderio Kinano Evanso (Keenan Evans). Kitas labai svarbus krepšininkas - Rolandas Šmitas - žaidė tik 6 min. Vicečempionas „Rytas" turėjo pilną sudėtį ir iškart atėmė iš kauniečių aikštelės pranašumą.

Vilniečiai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau „Žalgiris" perėmė iniciatyvą trečiajame kėlinyje, kurio pabaigoje išsiveržė į priekį. Likus žaisti pustrečios minutės kauniečiai turėjo 10 taškų persvarą, bet tuomet Džastinas Goremas (Justin Gorham) pataikė tritaškį su bauda, netrukus dar vieną tolimą metimą pridėjo Gytis Radzevičius ir intriga grįžo. Likus žaisti 40 sek., Dž.Goremas tritaškiu išlygino rezultatą.

Pratęsimo LKL finalo serijoje prireikė pirmą kartą nuo 2015 m. Paskutinę jo minutę Martynas Echodas pataisė komandos draugo metimą ir padidino „Ryto" persvarą iki 3 taškų. Dovydas Giedraitis atsakė dvitaškiu, po to abiejų komandų atakos buvo nesėkmingos. Likus 1,3 sek., svečių puolėjas Gytis Masiulis stojo prie baudų metimo linijos. Jis nepataikė pirmojo metimo, o tada tyčia nepataikė ir antrojo, kad „Žalgiriui" neliktų laiko atakai.

„Blogai sužaidėme pirmąją rungtynių pusę, gerai sužaidėme antrąją. Turėjome 10 taškų persvarą, bet tada padarėme klaidų. Svarbiausiu momentu tapo Dž.Goremo tritaškis su pražanga. Turėjo būti skirta pražanga puolime, nes jis išmetė koją į priekį. Vietoj to skirta penktoji pražanga mūsų kapitonui Edgarui Ulanovui", - teisėjus kritikavo A.Trinkjeris. Jam labai nepatiko ir „Žalgirio" tritaškių pataikymo procentas (23,5, 4 iš 17 metimų) bei pralaimėta kova dėl kamuolių (34-46).

„Tai - žaidėjų pergalė. Kažkas prisidėjo gynyboje, kažkas - puolime. Kai atsilieki 10 taškų įpusėjus ketvirtajam kėliniui, turi rodyti charakterį. Laimėjome turbūt todėl, kad kontroliavome varžovų perimetro krepšininkus. Tokiose rungtynėse esmė yra atkarpos, o šiandien „Žalgiris" turėjo tik vieną ilgesnę gerą atkarpą. Nepataikėme metimų, bet komplimentai žaidėjams. Grįžti tokiose rungtynėse ir išplėšti pergalę pratęsime išvykoje nėra lengva", - mačą komentavo G.Žibėnas.

Jis mano, kad turėjo būti užtikrinta geresnė apsauga, „Ant mūsų suolelio buvo metama per daug daiktų. Visokių, taip pat ir maisto. Tuo metu to nemačiau, bet po rungtynių pastebėjau, kaip stipriai mūsų suolelis buvo aplaistytas. Įskaitant ir trenerius, žaidėjus, vadovybę. Tai tikrai nepuošia rungtynių", - skundėsi „Ryto" treneris.

Finalo serijoje bus žaidžiama iki trijų pergalių. Antrosios rungtynės Vilniuje prasidės penktadienį 18.30 val.

Statistika

Kauno „Žalgiris" - Vilniaus „Rytas" 88:89, po pratęsimo (17:19, 19:24, 20:11, 21:23; 11:12)

„Žalgiris": Lukas Lekavičius 21, Dovydas Giedraitis 16, Laurynas Birutis 14, Edgaras Ulanovas 9...

„Rytas": Gytis Radzevičius 19, Džastinas Goremas 15, Ar Džei Koulas 15, Martynas Echodas 12 (12 atk. kam.), Markusas Fosteris 12...