Už lango - jau spalis, o tai reiškia, kad į krepšinio gerbėjų gyvenimus tuoj grįš Eurolyga. Ketvirtadienį savo pirmąsias rungtynes žaisiantis Kauno „Žalgiris" sieks pagerinti pozicijas po nesėkmingo praėjusio sezono ir patekti į įkrintamąsias varžybas. Treneris Andrėja Trinkjeris (Andrea Trinchieri) turi kaip niekad daug žmogiškųjų išteklių, nes atvyko septyni naujokai, galimybė rotuoti sudėtį gerokai padidėjo. Kita vertus, vasarą nesnaudė ir konkurentai. Sudėtis stiprino tiek geriausios pradėjusio sezono komandos, tiek vidutiniokai.
Pirmąsias Eurolygos rungtynes žalgiriečiai žais ketvirtadienį, jie namie susitiks su „Barcelona". Kalbėdamas su žiniasklaida, komandos kapitonas Edgaras Ulanovas sakė, kad tikslas yra pasiekti įkrintamąsias varžybas, tai yra patekti tarp dešimties geriausių klubų. Tai būtų nemažas šuolis, nes praėjusį sezoną „Žalgiris" liko 14-as.
Pagrindo optimizmui yra, nes vasarą į Kauną atvyko septyni naujokai - penki legionieriai, Deividas Sirvydis ir Ignas Brazdeikis. Kai į rikiuotę sugrįš po peties operacijos sveikstantis Tomas Dimša, A.Trinkjeris savo dispozicijoje turės 14 krepšininkų, komanda bus mažiau priklausoma nuo traumų, bus lengviau paskirstyti jėgas rungtynių maratonui.
Visgi užmetus akį į vienos lažybų bendrovės siūlymą spėti, kas užims pirmąją vietą reguliariajame sezone, matome, kad „Žalgiriui" skiriamos tik 15-16 pozicijos, kuriomis Kauno klubas dalinasi su Eurolygos debiutantu „Paris Basketball", elitiniame turnyre pakeisiančiu „Valencia" ekipą. Žemiau - tik Vilerbano „Asvel" ir Berlyno „Alba".
Kol „Žalgiris" ginklavosi pagal savo galimybes, tai darė ir visi kiti, tik kad daugumos kitų klubų galimybės gerokai didesnis. Pavyzdžiui, Belgrado „Crvena Zvezda", kuri praėjusį sezoną liko tik 16-a, disponuos 20-22 mln. eurų biudžetu. „Žalgiris" šio sezono biudžeto dar nepaskelbė, praėjusiam sezonui planuota surinkti 13 mln. eurų.
Nenuostabu, kad „Crvena Zvezda" leido sau pasikviesti tokius krepšininkus kaip Kodis Mileris Makintairas (Codi Miller-McIntyre) ar Nikola Kaliničius. Kitas Belgrado klubas „Partizan" pakeitė visą sudėtį, neliko nė vieno bent kiek svarbesnį vaidmenį vaidinusio krepšininko, o dauguma naujokų jau yra užsitarnavę pagarbą Eurolygoje arba išbandę jėgas NBA.
Belgrado klubai potencialiai yra stiprūs vidutiniokai, o favoritu laimėti turnyrą laikomas Pirėjo „Olympiakos", praėjusį sezoną užėmęs trečiąją vietą. Jis vasarą atsisveikino su krepšininkais, tikrai nepretendavusiais būti lyderiais (pvz., I.Brazdeikiu), kuriuos pakeis solidūs pirkiniai. Ko vertas vien jau Aleksandras Vezenkovas, 2022-2023 m. sezone tapęs naudingiausiu Eurolygos žaidėju!
Čempiono titulą ginsiantis ir antroje vietoje lažybininkų sąraše įrašytas Atėnų „Panathinaikos" rinkoje elgėsi panašiai kaip „Olympiakos" - paleido keletą nereikalingų žaidėjų ir kvietėsi nedaug, bet solidžių naujokų. Į Atėnus atvyko Tel Avivo „Maccabi" lyderis Lorenzas Braunas (Lorenzo Brown), NBA žaidę turkai Džedis Osmanas (Cedi Osman) ir Omeras Jurtsevenas (Omer Yurtseven).
Sudėtis gerokai keitė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamas Stambulo „Fenerbahce", Donato Motiejūno atstovaujamas „Monaco", „Barcelona". Keistai pasyvus rinkoje buvo vicečempionas Madrido „Real", praradęs Geršoną Jabuselę (Guerschon Yabusele), Vensaną Puarjė (Vincent Poirier) ir keletą veteranų. Labiausiai susilpnėjęs klubas - Tel Avivo „Maccabi", kuris išparceliavo visus lyderius, o daugumai naujokų dar reikės įrodyti, kad atitinka Eurolygos lygį. Vienas garsesnių naujokų - Rokas Jokubaitis, į Tel Avivą persikraustęs iš Barselonos. Iš šešių Lietuvos krepšininkų, praėjusį sezoną žaidusių Eurolygos užsienio klubuose, darbo vietą pakeitė jis ir I.Brazdeikis. Kiti keturi liko ten, kur buvo: D.Motiejūnas - „Monaco", Marius Grigonis - „Panathinaikos", Tadas Sedekerskis - Vitorijos „Baskonia", o Rokas Giedraitis - „Crvena Zvezda" gretose.