(6)
Publikuota: 2024 liepos 07 09:33:19, LKF informacija
×
Marius Grigonis. FIBA nuotr.

Pusfinalio barjerą įveikusi Lietuvos krepšinio rinktinė kausis olimpinės atrankos turnyro finale. Kazio Maksvyčio auklėtiniai pusfinalyje 88:64 (25:21, 22:17, 21:15, 20:11) sutriuškino Italiją ir finale kausis su turnyro šeimininkais Puerto Riko krepšininkais. Mačas vyks naktį į pirmadienį 1 val.

Pusę pirmojo ketvirčio ant parketo vyko lygi kova, tačiau į priekį tuomet truktelėjo Lietuva, po dešimties minučių pirmavusi 25:21. Antrajame kėlinyje pavyko padidinti pranašumą iki dviženklio (35:25) ir nors varžovai buvo priartėję, galingas pirmosios dalies finišas leido turėti gana saugų rezervą - 47:38.

Po pertraukos spurtu 12:2 startavę lietuviai kaip reikiant atitrūko (59:40). Solidus pranašumas išlaikytas prieš paskutinį kėlinį - 68:53. Likęs laikas taip pat priklausė lietuviams - per tris kėlinius pakloti pergalės pamatai nesudrebėjo ir galiausiai skirtumą dar padidinę mūsiškiai triumfavo.

Marius Grigonis ir vėl vedė rinktinę į pergalę. Gynėjas pelnė 23 taškus (6/10 trit.) ir sukaupė 21 naudingumo balą. Rezultatyvus buvo ir 14 taškų pridėjęs rinktinės kapitonas Mindaugas Kuzminskas.

Kitame pusfinalyje Puerto Riko rinktinė 98:78 nugalėjo Meksikos krepšininkus.

Lietuva: Marius Grigonis 23, Mindaugas Kuzminskas 14, Deividas Sirvydis 9, Arnas Butkevičius 8, Tadas Sedekerskis 7, Lukas Lekavičius ir Domantas Sabonis po 6.

Italija: Danilo Gallinari 15, Nicolo Melli 10, Johnas Petrucelli 8, Achille Polonara 7, Giampaolo Ricci, Nico Mannionas ir Stefano Tonutas po 6.