Košmaras Atėnuose: po ilgos pertraukos sustojęs „Žalgiris“ buvo sutriuškintas

(22)
Publikuota: 2023 sausio 26 23:55:19, Zalgiris.lt, Respublika.lt inf.
×
„Žalgiris“ Atėnuose buvo sutriuškintas. zalgiris.lt nuotr.

Dviženklio pranašumo neišsaugoję Kauno „Žalgirio" (12/9) krepšininkai ketvirtadienį antrą kartą šiame sezone pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos" (8/13) ekipai. Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose varžovams nusileido rezultatu 65:89 (24:19, 18:8, 16:37, 7:25).

Edgaras Ulanovas ir Kevarriusas Hayesas sumetė metimus iš po krepšio, Ignas Brazdeikis smeigė tritaškį, Rolandas Šmitas užbaigė greitą ataką ir realizavo du baudų metimus, o E.Ulanovas pataikė dvitaškį su varžovo pražanga - 14:4. Tuomet žalgiriečiai pralaimėjo atkarpą 0:9, Laurynas Birutis surinko penkis taškus, dvitaškį pridėjo R.Šmitas, o Karolis Lukošiūnas taikliai atakavo iš toli - 24:19.

Lukas Lekavičius pataikė tritaškį, Arnas Butkevičius pasižymėjo dvitaškiu, o Tomas Dimša surinko penkis taškus - 34:23. Pirmuosius savo taškus pelnė Achille Polonara, dvitaškį pridėjo E.Ulanovas, K.Hayesas įdėjo iš viršaus, o R.Šmitas sumetė du baudų metimus - 42:27.

R.Šmitas pataikė tolimą metimą, bet per tris minutes iš turėtos persvaros liko vos penki taškai - 45:40. T.Dimša taip pat įmetė tritaškį, metimais iš po krepšio pasižymėjo A.Butkevičius ir I.Brazdeikis, bet jau teko vytis varžovus - 52:54. L.Lekavičius realizavo du baudų metimus, o L.Birutis įdėjo iš viršaus ir įmetė du baudų metimus - 58:64.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečiai pralaimėjo atkarpą 0:10, tuomet I.Brazdeikis pataikė iš vidutinio nuotolio, bet įpusėjus kėliniui deficitas siekė jau dvi dešimtys taškų - 60:80. L.Lekavičius surinko keturis taškus, I.Brazdeikis dar pridėjo tašką nuo baudų metimo linijos, bet galiausiai teko pripažinti varžovų pranašumą - 65:89.

„Vis dar iki galo nepavyksta suprasti, kas įvyko, - po mačo Lietuvos žurnalistams sakė Kazys Maksvytis. - Bandant ieškoti kažkokių priežasčių, tai visų pirma toks vaizdas, kad per anksti patikėjome pergale. Tiek puolime, tiek gynyboje visai nesužaidėme, buvo atvirkštinis vaizdas.

Manau, kad viskas prasideda nuo žaidėjų kontrolės. Nemažai mus paveikė tai, kad žaidėme bet dar vieno vieno mūsų įžaidėjo. Visa komanda pralaimėjo, bet manau, kad didžiąja dalimi yra nemažai gynėjų kaltės, kadangi leidome įsivažiuoti jų mažiukams, patys savo komandos neįvedėme į derinius".

„Žalgiris": R.Šmitas 11 (5 atk. kam.), L.Birutis 9, L.Lekavičius 9, T.Dimša 8, I.Brazdeikis 8 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Hayesas 4 (7 atk. kam.), A.Butkevičius 4, K.Lukošiūnas 3, A.Polonara 2 (6 atk. kam.), D.Giedraitis 0.

„Panathinaikos": P.Lee 24, D.Baconas 13, M.Ponitka 13, G.Papagiannis 12.