Kurtieji vyrai – pusfinalyje, moterys nepateko į finalą

(2)
Publikuota: 2024 birželio 28 12:32:27, LKSK informacija
×
Žaidžia Lietuvos kurčiųjų krepšininkų rinktinė. LKSK (Augusto Četkausko) nuotr.

Europos kurčiųjų krepšinio čempionatuose Ispanijoje Lietuvos vyrų rinktinė ketvirtfinalyje įveikė Izraelio ekipą 81:64 (18:21, 21:22, 16:12, 26:9), o moterys suklupo pusfinalio rungtynėse su italėmis - 55:66 (16:20, 15:14, 6:7, 18:25).

Krepšininkams tai buvo dviguba sėkmė, nes patekę tarp keturių geriausių Europos rinktinių jie iškovojo bilietą į 2025-ųjų deflimpines žaidynes Japonijoje. Moterys panašų džiaugsmą, jog vyks į Tekančios saulės šalį, išgyveno anksčiau.

Lietuvos ir Izraelio komandų rungtynėse tris kėlinius vyko nervų karas. Varžovai niekuo gyvu nenorėjo pralaimėti, todėl banguotai vykusiame susitikime jie daug sykių buvo išsiveržę į priekį. Kartais jų persvara buvo bauginanti - 46:40, 49:42, 53:47.

Baigiantis trečiajam kėliniui lietuviai sugebėjo perjungti aukštesnę pavarą. To užteko, kad Izraelio tvirtovė subyrėtų it kortų namelis. Ketvirtąjį kėlinį trenerio Rolando Rakučio auklėtiniai mėgavosi krepšiniu, vieną po kitos rengė greitas atakas ir dideliu greičiu tolo nuo varžovų.

„Labai džiaugiamės šia pergale. Jos kaina - bilietas į Tokijo deflimpines žaidynes, - sakė R.Rakutis. - Užduotis patekti į pusfinalį ir laimėti bilietą slėgė krepšininkus, todėl jie ilgai negalėjo palaužti varžovų. Izraelio komanda yra gera. Praėjusiais metais pasaulio čempionate izraeliečiai užėmė ketvirtąją vietą. Jie labai kibiai ginasi, kaitalioja gynybos sistemas. Paskutiniame ketvirtyje ėmėme agresyviau gintis, todėl atsirado progų rengti greitas atakas, kurių iki tol nepavykdavo surengti".

Benas Šimanauskas pelnė 19 taškų, Karolis Birieta - 14, Gediminas Žukas - 12.
Pusfinalyje lietuviai susirems su Graikijos rinktine.

Gerokai atkaklesnis buvo Lietuvos ir Italijos moterų komandų mačas. Didžiąją rungtynių dalį buvo priekyje Italijos komanda. Tiesa, lietuvės neleido varžovėms pernelyg nutolti.

Lemiami įvykiai klostėsi paskutiniame kėlinyje. Likus iki rungtynių pabaigos 5 min. 42 sek. Andriaus Vaicekausko auklėtinės išlygino rezultatą - 48:48. Atrodė, kad rungtynėse įvyks lūžis ir Lietuvos krepšininkės išsiverš į priekį. Tačiau italės, netrukus pelniusios tritaškį, vėl paliko mūsų ekipa užnugaryje. Pirmaujant italėms 53:52, jos pelnė septynis taškus iš eilės ir įgijo 8 taškų pranašumą, kurį dar labiau padidino.

„Merginos stengėsi, kovojo, gerai gynėsi, - gerų žodžių auklėtinėms negailėjo A.Vaicekauskas, - tačiau koją kišo netaiklūs metimai. Iš 29 tritaškių pataikėme vos keturis. Jei merginos būtų atakavusios joms įprastu taiklumu, pergale džiaugtųsi Lietuvos stovykla".

Mažajame finale lietuvės susitiks su Turkijos ekipa.