(0)
Publikuota: 2024 birželio 25 09:08:48, LKSK informacija
×
Lietuvos krepšininkės laimėjo tik po pratęsimo. LKSK (Augusto Četkausko) nuotr.

Joninių diena atnešė sėkmę abiem Lietuvos komandoms, žaidžiančioms Europos kurčiųjų vyrų ir moterų krepšinio čempionatuose Ispanijoje. Vyrai 79:61 (18:24, 19:13, 16:19, 26:5) įveikė italus, o moterys po pratęsimo palaužė graikes - 74:68 (19:16, 14:20, 14:11, 19:19, 8:2). Vyrų ekipai tai buvo antroji sėkmė per tiek pat susitikimų, moterys šventė pirmąją pergalę per dvejas rungtynes.

Tris kėlinius Lietuvos vyrų rinktinei nepavyko palaužti italų. Varžovai pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį 12:5, antrajame jų persvara išaugo iki 8 taškų - 31:23. Tačiau puikus lietuvių tarpsnis prieš didžiąją pertrauką leido išlyginti rezultatą - 37:37. Vis tik trečiajame kėlinyje lūžio nesulaukta - italai vėl pirmavo ir net buvo susigrąžinę 6 taškų pranašumą - 52:46.

Žemė su dangumi susimaišė paskutiniame kėlinyje, kai Lietuvos ekipos strategas Rolandas Rakutis pakeitė gynybos sistemą. Mūsų krepšininkai surišo italams rankas, o patys rinko taškus ir tolo. Laimėję tarpsnį 18:0, lietuviai nutolo net 71:56.

„Rungtynės buvo sunkios, rezultatas tai neatspindi, - teigė R.Rakutis. - Antroje pusėje pavyko perlaužti rungtynes - susikrauti didelę persvarą. Apskritai buvo dvi skirtingos mačo pusės. Pirmoje pusėje darėme daug klaidų, pražangų, todėl italai pirmavo. Malonu, kad per pertrauką vyrai drabužinėje išgirdo, ką treneris norėjo pasakyti."

Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė vėl į kurčiųjų rinktinę grįžę tituluoti krepšininkai - Karolis Birieta ir Gediminas Žukas. Jų sąskaitose po 13 taškų. Deivis Gindrūnas ir Lukas Gužauskas prie pergalės prisidėjo po 12 taškų.

Pergalė dideliu skirtumu lietuviams palengvino kovą dėl pirmosios vietos grupėje. Antradienį rungtynėse su šeimininkais ispanais mūsų ekipa gali net pralaimėti, tačiau ne didesniu nei 11 taškų skirtumu.

Lietuvos ir Graikijos moterų ekipų susitikimas buvo itin banguotas - pirmaujanti komanda keitėsi net 27 kartus. Baigiantis pagrindiniam laikui arčiau pergalės buvo graikės, pirmavusios 66:63. Lemiamu momentu lyderės vaidmens ėmėsi rezultatyviausia lietuvių krepšininkė Ramunė Eskertaitė, pataikiusi tritaškį likus 15 sek. iki sirenos.

Pratęsus rungtynes graikių rankos drebėjo net metant baudas. Jos iš aštuonių baudų pataikė vos vieną, per keturias pirmąsias pratęsimo minutes nesurezgė nė vienos rezultatyvios atakos. Aktyvią gynybą naudojusi Lietuvos rinktinė nutolo į priekį 73:66 ir šventė svarbią pergalę.

„Merginos ir vėl, kaip ir išvakarėse, negailėjo jėgų aikštelėje - stengėsi, kovojo. Svarbiausia, palyginti su praėjusiomis rungtynėmis, kai pralaimėjome ukrainietėms, jos mače su graikėmis gerokai taikliau atakavo. Tai ir buvo mūsų pergalės pagrindas", - pasidžiaugė rinktinės vyriausiasis treneris Andrius Vaicekauskas.

Lietuvos rinktinei 23 taškus pelnė R.Eskertaitė, 13 - Gražina Jočytė, 9 - Sonata Bareikienė.
Lietuvės, savo grupėje užėmusios antrąją vietą, antradienį ketvirtfinalyje žais su kitoje grupėje trečioje pozicijoje likusia Lenkijos rinktine.