„Lietuvos ryto“ krepšininkai LKL čempionate antrą kartą nugalėjo „Žalgirį“

(0)
Publikuota: 2018 vasario 11 22:03:53, Dominykas Genevičius, Elta
×
Chrisas Krameris, Antanas Kavaliauskas, Kevinas Pangosas ir Martynas Echodas. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio lygos (LKL) rungtynėse sekmadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda savo aikštėje 75:68 (14:26, 24:12, 16:12, 19:18) nugalėjo čempiono titulą ginantį Kauno „Žalgirį“.

Vilniaus klubui tai buvo 11-oji pergalė iš eilės, nutraukusi „Žalgirio“ aštuonių iš eilės laimėjimų seriją.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po pirmųjų 10 min. pirmavo 26:14. Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ pranašumas siekė 16 taškų (30:14). Tuomet šeimininkai per kelias minutes sugebėjo likviduoti visą deficitą, todėl įpusėjus mačui rezultatas buvo lygos 38:38.

Nerezultatyviame trečiajame kėlinyje 7 taškų pranašumą jau įgijo „Lietuvos rytas“ (52:45). Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ kiek priartėjo (54:50). Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai išlygino rezultatą 60:60, bet tuomet šeimininkai tris kartus įgijo šešių taškų persvarą (67:61, 69:63 ir 71:65). Po Kevino Pangoso dvitaškio šeimininkų pranašumas sumažėjo iki 3 taškų (71:68), bet taikliai nuo baudų metimų linijos atakavę „Lietuvos ryto“ krepšininkai išsaugojo sau palankų rezultatą ir iškovojo pergalę.

„Lietuvos rytui“ 19 taškų pelnė Travisas Petersonas (tritaškiai 4/4), 13 - Loukas Mavrokefalidis, 11 - Rokas Giedraitis, 8 - Chrisas Krameris (10 rez. perd.).

„Žalgirio“ ekipoje 16 taškų surinko Edgaras Ulanovas, 14 - Axelis Toupane'as, 13 - Artūras Milaknis, 11 - Kevinas Pangosas. Brandonas Daviesas pelnė 5 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Pirmojo rato rungtynėse Vilniuje 70:67 nugalėjo „Žalgiris“, o antrojo rato susitikimą Kaune 65:63 laimėjo vilniečiai.

„Žalgiris“ (20 pergalių/3 pralaimėjimai) pirmauja čempionate, o „Lietuvos rytas“ (19/4) yra antras.

„Vytauto“ krepšininkai nutraukė devynių iš eilės pralaimėjimų seriją

Lietuvos vyrų krepšinio lygoje (LKL) sekmadienį Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda išvykoje 97:95 (24:32, 23:19, 26:18, 24:26) nugalėjo Šiaulių „Šiaulių“ ekipą ir nutraukė devynių iš eilės pralaimėjimų seriją.

„Šiaulių“ ekipa ketvirtąjį kėlinį pradėjo turėdama 4 taškų deficitą (69:73), tačiau po Kristupo Žemaičio tritaškio, Nicko Zeislofto dviejų tolimų bombų ir Ryčio Pipiro dvitaškio šiauliečiai jau pirmavo 80:75.

Tokį varžovų spurtą nutraukė LiAngelo Ballas, pataikęs tritaškį su pražanga. Po dar vieno LiAngelo tolimo metimo „Vytautas“ pirmavo 87:82.

Nors „Šiauliai“ taip lengvai savo varžovų paleisti nenorėjo, likus kiek daugiau negu 2 minutėms „Vytautas“ pasinaudojo Donato Sabeckio technine pražanga ir jau pirmavo 96:89.

D. Sabeckis jau prieš tai buvo užsidirbęs nesportinę pražangą. todėl buvo priverstas nesibaigus rungtynėms patraukti į rūbinę.

Likus kiek mažiau negu 4 sekundėms po Deniso Lukašovo baudos metimo svečiai pirmavo 4 taškais, o Laurynas Birutis šią persvarą dar spėjo sumažinti per pusę, tačiau tai nieko nepakeitė.

Prie „Vytauto“ pergalės itin smarkiai prisidėjo tas pats D. Lukašovas. Ukrainietis nežaidė praėjusią savaitę prieš Kauno „Žalgirį“, kadangi buvo patyręs traumą rungtynėse su Utenos „Juventus“ sausio pabaigoje.

Po traumos sugrįžęs ir nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs gynėjas per 22 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius bei surinko 22 naudingumo balus. D. Lukašovui esant aikštėje, „Vytautas“ pelnė 23 taškais daugiau negu varžovai, kas yra geriausias rezultatas komandoje. 21 taškas ir 4 pataikyti tritaškiai yra nauji D. Lukašovo karjeros rekordai LKL pirmenybėse.

LiAngelo Ballas per 24 minutes pelnė 13 taškų, atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, kartą suklydo, tris kartus prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

LaMelo Ballas rungtynes pradėjo starto penkete, aikštėje praleido kiek daugiau negu 8 minutes, o per jas spėjo pramesti du dvitaškius ir du tritaškius. Jis taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau kartą prasižengė, du kartus suklydo ir surinko -6 naudingumo balus. Jam esant aikštėje „Šiauliai“ įmetė 17 taškų daugiau už „Vytautą“.

16 taškų „Vytautui“ pelnė Regimantas Miniotas, 15 - Edvinas Šeškus, 14 - Tomas Dimša.

Šiaulių ekipoje 23 taškų surinko Vytautas Šarakauskas (12 atk. kam.), po 19 - Laurynas Birutis ir Nickas Zeisloftas.

„Šiauliai“ (7 pergalės/15 pralaimėjimų) turnyro lentelėje užima septintąją vietą, o „Vytautas“ (5/18) lieka paskutinis - dešimtas.