Meksikiečiai pavojaus nesukėlė - Lietuvos rinktinė atranką pradėjo pergalingai

(2)
Publikuota: 2024 liepos 03 05:20:27, Arūnas Abromaitis
×
Marius Grigonis. LKF nuotr.

Lietuvos krepšininkai žengė pirmąjį žingsnį link Paryžiaus olimpinių žaidynių. Pirmosiose Puerto Rike vykstančio atrankos turnyro B grupės rungtynėse Kazio Maksvyčio auklėtiniai 96:84 nugalėjo Meksikos rinktinę, nors ketvirtajame kėlinyje atsipalaidavo ir leido varžovams gerokai apkarpyti persvarą.

Rungtynės prasidėjo lietuvių klaidomis ir netaikliais tritaškiais, o tuo pasinaudoję varžovai spurtavo 9:0. Taškų badą nutraukė Domanto Sabonio dėjimas, nuo jo atsispyrę lietuviai surengė savo spurtą 8:0. 6 min. Marius Grigonis tritaškiu persvėrė rezultatą - 16:14. Po pimojo kėlinio mūsiškiai turėjo kuklią persvarą - 29:26.

Antrojo kėlinio pradžioje meksikiečiai buvo išsiveržę į priekį, bet tik trumpam. Lietuviai po truputį didino persvarą, kuri po dviejų M.Grigonio tritaškių 18 min. tapo dviženkle - 47:35. Prasta kėlinio pabaiga leido varžovams priartėti - 49:44. M.Grigonis dar iki pertraukos surinko 16 taškų.

Antroji mačo pusė prasidėjo dar vienu tolimu Mariaus metimu. Tritaškį pridėjo ir Arnas Butkevičius, tad persvara vėl buvo dviženklė. Spurtas tęsėsi, lietuviai pirmavo 62:46, o kėlinio viduryje - 74:50. Po trijų ketvirčių nugalėtojai jau buvo aiškūs - 83:61.

Paskutinis kėlinys buvo prastas, ypač jo pabaiga, tačiau pavojus Lietuvos rinktinei nebuvo iškilęs. Iki 12 taškų meksikiečiai skirtumą sumažino tik paskutinę sekundę.

Rezultatyviausiai žaidė M.Grigonis, kurio sąskaitoje - 21 taškas. 12 taškų pridėjo Tadas Sedekerskis, po 10 - D.Sabonis (11 atk. kam., 5 klaidos) ir Lukas Lekavičius, 9 - Arnas Butkevičius, 8 - Rokas Jokubaitis (6 rez. perd.), 7 - Mindaugas Kuzminskas.

Varžovams 18 taškų surinko Džošua Ibara (Joshua Ibarra), 15 - Gabrielis Chironas (Gabriel Giron), 13 - Fabianas Chaimesas (Fabian Jaimes).

Puerto Rike vykstančio atrankos turnyro A grupėje Italija 114:53 pervažiavo Bahreino rinktinę. Šioje grupėje dar varžysis šeimininkai Puerto Riko krepšininkai.

Lietuviai naktį į ketvirtadienį 0.30 val. susitiks su Dramblio Kaulo Kranto ekipa. Tam, kad pasiektų tikslą, mūsiškiai turės laimėti ir pusfinalį bei finalą, nes į Paryžiaus olimpines žaidynes pateks tik turnyro nugalėtojai.