Solidus Šaro kompanijos darbas

(0)
Publikuota: 2022 balandžio 28 11:48:27, Arūnas Abromaitis, „VŽ“ žurnalistas
×
Šarūnas Jasikevičius išliejo daug emocijų rungtynėse, bet po jų buvo laimingas. EPA-Eltos nuotr.

Eurolygos ketvirtfinalyje Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona" išvykoje 75:66 susitvarkė su Miuncheno „Bayern" krepšininkų pasispriešinimu ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1. Šaras džiaugėsi, kad pirmoje mačo pusėje jo komanda buvo tikras solidumo įsikūnijimas. Kitame ketvirtfinalyje „Monaco" su Donatu Motiejūnu namie 83:87 pralaimėjo Pirėjo klubui „Olympiakos" ir serijoje atsilieka 1-2.

Kai „Barcelona" (1-oji vieta reguliariajame sezone) namie pralaimėjo antrąsias serijos rungtynes, vien iš problemų buvo per didelis klaidų skaičius - 16. Miunchene Š.Jasikevičiaus komanda šią problemą išsprendė. Ji suklydo 10 kartų, bet pirmoji klaida užfiksuota tik antrojo kėlinio pabaigoje, kai „Barsa" jau turėjo dviženklę persvarą.

„Manau, žaidėme labai solidžiai. Pirmoji pusė buvo solidumo įsikūnijimas - tik kartą suklydome, priėmėme gerus sprendimus. Trečiajame ketvirtyje buvome tipinė „Barsa", praradome koncentraciją. Tačiau apskritai esame laimingi. Rasdavome gerus sprendimus atakų pabaigose, mūsų aukštaūgiai baudos aikštelėje žinojo, kada mesti į krepšį. Žaidėme paprastą krepšinį. Tokiame lygyje tai ir yra svarbiausia - mokėti žaisti paprastai, bet gerai", - svarstė Š.Jasikevičius.

Po dviejų kėlinių jo auklėtiniai pirmavo 18 taškų skirtumu. Trenerio minėta nedidelė krizė trečiajame ketvirtyje realaus pavojaus nesukėlė - ketvirtajame kėlinyje „Barsa" susigrąžino 16 taškų persvarą. Deja, ne taip solidžiai, kaip visa komanda, žaidė Rokas Jokubaitis. Jis per 10 min. prametė 2 tritaškius, taškų nepelnė, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko -2 naudingumo balus. Didelio lietuvio indėlio ir neprireikė, nes naudingai rungtyniavo pagrindinis įžaidėjas Nikas Kalatesas (Nick Calathes), kurio sąskaitoje - 8 taškai, 7 atkovoti kamuoliai ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

„Bayern" kamuolį saugojo dar geriau nei „Barsa", padarė vos 6 klaidas, bet pataikė tik 4 iš 24 tritaškių (16,7 proc.). Trenerio Andrėjos Trinkjerio (Andrea Trinchieri) nuomone, tai buvo viena didžiausių bėdų. „Jei pataikai tik 4 iš 24 tritaškių, žaisdamas su aukštesne komanda, laimėti beveik neįmanoma", - sakė A.Trinkjeris.

Monake vietos krepšininkai likus žaisti pusantros minutės pirmavo 80:79, bet tada „Olympiakos" baudų metimais persvėrė rezultatą ir tokiu pačiu būdu įtvirtino pergalę. D.Motiejūnas per 17 min. pelnė 9 taškus (4/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 12 naudingumo balų. Svečiai pažabojo „Monaco" lyderį Maiką Džeimsą (Mike James). Pastarasis pelnė 13 taškų, bet dažniausiai juos rinko baudų metimais (10/10), o žaidimo metu pataikė tik 1 iš 9 metimų.

Ketvirtosios šių ketvirtfinalio serijų rungtynės vyks penktadienį Miunchene ir Monake.

Rezultatai

Miuncheno „Bayern" (Vokietija) - „Barcelona" (Ispanija) 66:75 (17:26, 14:23, 18:10, 17:16). Serija - 1-2.

„Bayern": Vladimiras Lučičius 17, Augustinas Rubitas 14, Ognjenas Jaramazas 13...

„Barcelona": Nikola Mirotičius 25, Rolandas Šmitas 12, Nikolas Laprovitola 9...

„Monaco" (Prancūzija) - Pirėjo „Olympiakos" (Graikija) 83:87 (23:19, 18:26, 17:26, 25:16). Serija - 1-2.

„Monaco": Dveinas Beikonas 23, Vilas Tomas 15, Maikas Džeimsas 13 (8 rez. perd.)...

„Olympiakos": Kostas Slukas 21, Aleksandras Vezenkovas 17, Tomas Volkupas 13...