Tritaškis nulėmė svarbią „Lietkabelio“ pergalę

(0)
Publikuota: 2023 kovo 23 13:18:58, Arūnas ABROMAITIS
×
Panevėžio „Lietkabelio“ nuotr.

Džamelis Morisas (Jamel Morris) pataikė lemiamą tritaškį, o Panevėžio „Lietkabelio" krepšininkai Europos taurės 17-ajame ture namie 88:85 palaužė „Bursaspor" ekipą ir pergalių seriją pratęsė iki šešių. Likus vienam turui, panevėžiečiai išsaugojo geras galimybes užimti A grupėje ketvirtąją vietą, suteikiančią savo aikštelės pranašumą aštuntfinalyje.

A grupėje jau senokai aišku, kurios aštuonios komandos pateks į atkrintamąsias varžybas, bet dar reikia išsiaiškinti, kokios bus jų pozicijos po reguliariojo sezono. Aštuntfinalyje bus žaidžiamos tik vienerios rungtynės, tad savų sienų pranašumas bus labai svarbus. „Lietkabelis" po istorinės šešių pergalių serijos išlieka ketvirtoje pozicijoje, kuri tą pranašumą garantuoja.

Mače su Europos taurės finalą praėjusį sezoną pasiekusia Bursos ekipa panevėžiečiai antrajame kėlinyje skendo klaidų jūroje ir atidavė iniciatyvą. Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietkabelio" deficitas išaugo iki 10 taškų, bet tuomet šeimininkai pradėjo pataikyti tritaškius ir labai greitai pasivijo varžovus.

Panevėžiečiai galėjo išvengti nervingos pabaigos, nes likus žaisti pustrečios minutės turėjo 7 taškų persvarą. Intrigą grąžino svečių spurtas 8:0, po kurio gelbėtis teko jau „Lietkabeliui". Likus žaisti 19 sek., kai buvo lygu, „Bursaspor" puolėjas Jigitčanas Saibiras (Yigitcan Saybir) stojo prie baudų linijos, bet prametė abu metimus. O lemiamas žodis priklausė Dž.Morisui, smeigusiam tritaškį priešpaskutinę sekundę.

„Antrąją rungtynių pusę pradėjome pataikydami metimus, o tokiai komandai kaip mūsų pataikyti metimai suteikia daugiau energijos. Be abejo, mums tai yra puiki pergalė, nes kovojame dėl geresnės pozicijos. Prie pergalės prisidėjo visi. Mes ir laimime, ir pralaimime kaip komanda", - sakė „Lietkabelio" treneris Nenadas Čanakas.

A grupės lyderio poziciją išlaikė Slobožanskės „Prometey" (Ukraina), išvykoje 96:87 įveikęs „Cluj-Napoca" (Rumunija) ekipą. Pasivyti Ukrainos klubą dar gali Badalonos „Joventut" (Ispanija), svečiuose 80:74 nugalėjęs Venecijos „Umana Reyer" (Italija) krepšininkus. Kituose mačuose Ulmo „Ratiopharm" (Vokietija) išvykoje 85:78 pranoko „Bourg en Bresse" (Prancūzija), o Brešos „Germani" (Italija) namie 84:82 palaužė Liublianos komandą „Cedevita Olimpija" (Slovėnija).

„Lietkabelis" reguliarųjį sezoną užbaigs kovo 29 d., kai Ispanijoje susitiks su „Joventut". Jei panevėžiečiai laimėtų, jie galėtų išstumti iš trečiosios vietos „Ratiopharm", bet reikia, kad vokiečiai namie pralaimėtų „Cluj-Napoca" krepšininkams. „Lietkabelio" taškų santykis rungtynėse su „Ratiopharm" yra neigiamas. Jei panevėžiečiai pralaimėtų, o „Umana Reyer" išvykoje įveiktų „Prometey", „Lietkabelis" kristų į penktąją poziciją ir prarastų aikštelės pranašumą aštuntfinalyje.

Statistika

Panevėžio „Lietkabelis" - „Bursaspor" (Turkija) 88:85 (23:24, 12:19, 31:22, 22:20)

„Lietkabelis": Džamelis Morisas 21 (4/6 tritaškių, 7 rez. perd.), Gabrielius Maldūnas 12 (6/6 dvitaškių), Kristianas Kulamiajė 12, Gediminas Orelikas 9, Nikola Popovičius 9, Giorgis Golomanas 8, Paulius Murauskas 7, Vytenis Lipkevičius 5, Stefanas Peno 3, Mantas Rubštavičius 2.

„Bursaspor": Derekas Nydhemas 21 (7 rez. perd.), Onuralpas Bitimas 15, Zakas Ogastas 14, Entonis Klemonsas 14, Deividas Dudzinskis 12...