(0)
Publikuota: 2024 vasario 12 17:14:44, LKL inf.
×
Tauras Jogėla. Betsafe-LKL nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje savaitgalį užfiksuotas netikėtas rezultatas - pergalę po labai ilgos pertraukos pasiekė Jonavos klubas „CBet", išvykoje 96:85 įveikęs Vilniaus komandą „Wolves", pastaruoju metu buvusią „ant bangos".

Šių klubų trajektorijos buvo visiškai skirtingos. „Wolves" nuo to laiko, kai prie komandos vairo stojo Nedas Pacevičius, pasiekė dvi pergales LKL ir tris - Europos taurės turnyre. „CBet" neteko kelių krepšininkų ir išretėjusia sudėtimi LKL pralaimėjo keturis mačus iš eilės. Atmetus pergalę prieš dabar jau bankrutavusią ir iš lentelės pašalintą „Gargždų" ekipą, jonaviškiai buvo nelaimėję labai seniai - nuo lapkričio 26 d.

Vilniuje svečiai ilgai atsilikinėjo, bet neleido „vilkams" nutolti, o ketvirtajame kėlinyje perėmė iniciatyvą. Priešpaskutinę minutę Jonavos komanda sukaupė 12 taškų persvarą ir tapo aišku, kad ji pergalės iš rankų neišleis.

Nugalėtojams 29 taškus surinko Strahinja Mičovičius, 20 - Tauras Jogėla, 17 - Maiklas Luisas (Michael Lewis). Jonaviškių atsarginių suolelis šįkart jau buvo kiek ilgesnis, komandoje debiutavo iš „Gargždų" perėję Justas Furmanavičius ir Rajanas Larsonas (Ryan Larson). Pirmasis pelnė 7 taškus, antrasis šįkart liko be taškų. Jonavos klubas dar neregistravo rungtynėms neseniai įsigyto vidurio puolėjo Usmano Dramo (Ousman Drame).
„Wolves" ekipai Džefris Teiloras (Jeffery Taylor) surinko 15 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, Rašidas Suleimonas (Rasheed Sulaimon) pridėjo 13 taškų.

Netikėto rezultato vos išvengė LKL bronzos medalių savininkas Panevėžio „Lietkabelis", namie 92:85 įveikęs daug žemiau lentelėje esančius „Šiaulius". Trečiajame ketvirtyje panevėžiečiai turėjo 16 taškų persvarą, bet šiauliečiai nepasidavė. Priešpaskutinę minutę skirtumas sumažėjo iki 2 taškų, svečiai turėjo porą progų išlyginti rezultatą, tačiau jų neišnaudojo, o „Lietkabelio" puolėjas Gediminas Orelikas smeigė tritaškį ir nutolino šeimininkus nuo prarajos.

„Lietkabeliui" 18 taškų pelnė Deividas Sirvydis, 17 - G.Orelikas. Po pertraukos į komandą sugrįžęs Džordžė Gagičius pridėjo 7 taškus, o debiutanto Diantės Boldvino (Diante Baldwin) taškų sąskaita liko tuščia. Tiesa, amerikietis atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Šiauliams" nepadėjo sergantis Paulius Danusevičius, čiurną pasisukęs Dašonas Berkas (Dachon Burke) ir į Kanadą dėl šeimininių aplinkybių išvykęs Šakilas Kytas (Shaquille Keith). Įspūdingas rungtynes sužaidė Leonardas Torpas (Leonard Thorpe), sukaupęs 26 taškų, 10 rezultatyvių perdavimų, 4 atkovotų ir 4 perimtų kamuolių kolekciją. Visa tai virto 36 naudingumo balais. 18 taškų „Šiauliams" pridėjo Eimantas Stankevičius, 17 - Tomašas Pavelka.

Anksčiau vykusiose šeštadienio rungtynėse LKL vicečempionas Vilniaus „Rytas" namie 113:64 nušlavė Kėdainių „Nevėžį", o Mažeikių „M Basket" savo aikštelėje 88:86 įveikė Utenos klubą „Juventus". „Rytui" tai buvo didžiausia šio sezono pergalė.

Pirmadienio vakare turą užbaigs Klaipėdos „Neptūno" ir Kauno „Žalgirio" dvikova, o po to LKL čempionate prasidės iki kovo truksianti pertrauka. Savaitgalį Kaune vyks Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyras, vėliau Lietuvos rinktinė žais Europos čempionato atrankos rungtynes.