(6)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 03 12:40:09, LTOK informacija
×
Gabija Galvydytė. Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Olimpinėse lengvosios atletikos varžybose debiutavusi ir 800 m bėgime startavusi Gabija Galvydytė pirmą kartą karjeroje peržengė 2 min. ribą, bet į pusfinalį nepateko.

800 m distancijos bėgimo atrankoje startavo net 54 lengvaatletės. Po tris kiekvieno iš šešių bėgimų atstoves pateko į pusfinalį. G.Galvydytė, pasaulio reitinge užimanti 42-ąją vietą, lenktyniavo šeštajame bėgime ir nedaug trūko, kad būtų įbėgusi į pusfinalį. Asmeninį rekordą - 1 min. 59,18 sek. - pasiekusi Lietuvos sportininkė finišavo ketvirta, 0,35 sek. atsilikusi nuo taip pat geriausią karjeros rezultatą pasiekusios Lilian Odiros iš Kenijos. Ankstesnis asmeninis G.Galvydytės rekordas, pasiektas šį sezoną, buvo 2 min. 0,1 sek.

Kitas kelias patekti į pusfinalį buvo paguodos varžybos. Jose vyko keturi bėgimai, į pusfinalį pateko tik jų nugalėtojos ir dvi geriausius rezultatus tarp likusiųjų pasiekusios lengvaatletės. Deja, G.Galvydytė pirmajame bėgime liko ketvirta ir žaidynės jai baigėsi. Paguodos bėgime Gabijos laikas buvo blogesnis nei atrankoje - 2 min. 0,66 sek.

Moterų trišuolio atrankoje nesėkmingai pasirodė Dovilė Kilty ir Diana Zagainova. Šios rungties dalyvėms finalo duris iškart atvėrė 14 m 35 cm rezultatas. Šią ribą pavyko įveikti septynioms lengvaatletėms, o dar penkios į finalą pateko pasiekusios geriausius rezultatus tarp kitų trišuolininkių.

Olimpinių žaidynių debiutantė D.Kilty, trečiuoju bandymu nušokusi 13 m 64 cm, užėmė 25-ąją vietą. Jos pirmojo bandymo rezultatas - 13 m 63 cm, antrojo - 13 m 51 cm. 12 m 86 cm rezultatą pasiekusi D.Zagainova liko paskutinė - 30-ta. Pirmieji du jos bandymai nebuvo įskaityti dėl peržengtos atsispyrimo lentelės. 2021 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse D.Zagainova buvo 28-ta.

Moterų disko metimo atrankoje Ieva Gumbs nusviedė įrankį 60 m 37 cm ir A grupėje užėmė septintąją vietą. Pirmas jos bandymas buvo neįskaitytas, o trečiuoju lietuvė diską numetė 56 m 88 cm. B grupėje geriau už mūsiškę pasirodė net 15 sportininkių. I.Gumbs galutinėje įskaitoje užėmė 22-ąją vietą tarp 32 diskininkių.