(6)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 05 11:10:33, LTOK informacija
×
Rasa Leleivytė. Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Olimpinių žaidynių dviratininkių grupinėse lenktynėse Rasa Leleivytė užėmė 20-ąją vietą. Paryžiuje jos pasirodymas buvo daug sėkmingesnis nei prieš trejus metus Tokijo žaidynėse.

Grupinės lenktynės surengtos gražiausiose Paryžiaus vietose. Techniškai sudėtingomis akmenimis grįstomis gatvėmis reikėjo užminti į Monmartro kalvą, o finišavo dviratininkės Trokadero aikštėje, kurioje vyko ir žaidynių atidarymo ceremonija. Šalia aikštės, bet kitapus Senos upės yra Eifelio bokštas.

„Fantastiška vieta finišui, dviračių sportui geriau ir būti negali - Paryžiaus centras, tiesiog „vau", - sakė R.Leleivytė. Lenktynėse, kuriose finišą pasiekė 78 iš 92 dviratininkių, lietuvė pateko į 20-uką. R.Leleivytei tai buvo antrosios olimpinės žaidynės. 2021 m. Tokijuje ji buvo neseniai atsigavusi po šonkaulio lūžio ir užėmė 35-ąją vietą.

Olimpinėse dviračių plento varžybose Rasa šiemet yra vienintelė Lietuvos atstovė. Grupinėse lenktynėse praverčia komandos draugių pagalba, o lietuvė jos neturėjo. Nepaisant to, R.Leleivytė išsilaikė didžiojoje grupėje ir 158 km distanciją įveikė per 4 val. 4 min. 23 sek.

„Stengiausi „sėdėti ant ratų" stipriausioms komandoms. Reikėjo būti susitelkus, žiūrėti į trasą, nes buvo ir griūčių, buvo visko. Iš pradžių važiavome ramiai. Penkias minutes buvome pabėgusios, bet tada, kai pradėjo važiuoti, tai nebesustojo. Tada jau visos važiavome maksimaliai. Prieš kalniuką įvyko griūtis, tad grupelė atitrūko. Taip ir neaišku, kas būtų jei būtų - gal būtų lenktynės kitaip susiklosčiusios. Aš esu patenkinta, nes atstovauju mažai komandai, kuri nesivaržo elitinėse lenktynėse. Seniai bevažiavau su geriausiomis pasaulio dviratininkėmis. Kaip startuojant olimpinėse žaidynėse vienai, tai visai faina", - įspūdžiais dalijosi R.Leleivytė.

Pasak jos, važiuoti greitai padėjo ir sirgalių palaikymas: „Girdėjau, kad kažkas šaukė „Rasa"! Buvo daug žmonių, nesvarbu, ar italė, ar prancūzė, visas palaikė taip, kad net šiurpuliukai ėjo. Labai daug žmonių."

Olimpine čempione tapo paskutiniuose kilometruose nuo varžovių pabėgusi amerikietė Kristen Folkner (Kristen Faulkner). Sidabras atiteko olandei Marianei Vos (Marianne Vos), bronza - belgei Lotei Kopeki (Lotte Kopecky). Anksčiau vykusias vyrų grupines lenktynes laimėjo belgas Remkas Evenepoelis (Remco Evenepoel).

Lietuvai Paryžiuje atstovaus dar du dviratininkai, bet jie dalyvaus ne plento, o treko varžybose. Olivija Baleišytė varžysis daugiakovėje, Vasilijus Lendelis - sprinto ir keirino rungtyse.