Iki medalio trūko poros sekundžių - irkluotojų duetas užėmė penktąją vietą

(16)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 02 13:09:42, Arūnas Abromaitis
×
Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė. Kipro Štreimikio/LTOK nuotr.

Kamilė Kralikaitė ir Ieva Adomavičiūtė irklavo trečios beveik tris ketvirčius distancijos, bet iki olimpinių žaidynių bronzos medalio šiek tiek pritrūko. Lietuvės finišavo penktos pavienių dviviečių irklavimo varžybų A finale.

Olimpinių žaidynių debiutantės K.Kralikaitė ir I.Adomavičiūtė tiek po 500, tiek po 1000 m atžymos buvo trečios. Artėjant 1500 m atžymai, jas šiek tiek apenkė rumunės. Deja, finišo liniją anksčiau kirto ir amerikietės. Lietuvės 2000 m nuirklavo per 7 min. 5,34 sek. Ketvirtąją vietą užėmusios amerikietės Azja Čaikovski (Azja Czajkowski) ir Džes Touns (Jess Thoennes) mūsiškes aplenkė vos trimis šimtosiomis sekundės dalimis.

Čempionėmis tapo olandės Imkjė Kleverling (Ymkje Cleverling) ir Veronika Mester (Veronique Meester), užfiksavusios 6 min. 58,67 sek. rezultatą. Sidabrą iškovojo rumunės Joana Vrinčeanu (Joana Vrinceanu) ir Roksana Angel (Roxana Anghel), jų rezultatas - 7 min. 2,97 sek. Rumunės finiše aplenkė australes Džes Morison (Jess Morrison) ir Anabelę Makintair (Annabelle McIntyre), kurios nuirklavo per 7 min. 3,54 sek. Lietuves nuo australių skyrė 1,8 sek.

Penktoji vieta kol kas yra aukščiausia, kurią Paryžiuje pavyksta užimti Lietuvos sportininkams. Iki irkluotojų dueto penktąsias vietas užėmė ir plaukikai Danas Rapšys bei Kotryna Teterevkova.

Pavienę dvivietę irklavusi Lietuvos įgula - dvyniai Domantas ir Dovydas Stankūnai - startavo B finale, kuriame buvo varžomasi dėl 7-12 vietų. Lietuviai nuirklavo nuotolį per 6 min. 25,94 sek. ir finišavo antri, taigi bendrojoje įskaitoje jie užėmė aštuntąją poziciją. Primename, kad oficialiai olimpinėse žaidynėse prizinėmis laikomos 1-8 vietos.

B finale brolius Stankūnus aplenkė Naujosios Zelandijos duetas - Danielis Viljamsonas (Daniel Williamson) ir Filipas Vilsonas (Phillip Wilson), užfiksavęs 6 min. 24,55 sek. rezultatą. Lėčiau irklavo PAR, JAV, Vokietijos ir Italijos įgulos. Olimpiniais čempionais A finale tapo kroatai Martinas ir Valentas Sinkovičiai. Sidabras atiteko britams, bronza - šveicarams.

Šeštadienį 11.18 val. moterų vienviečių varžybų A finale kovos Viktorija Senkutė. Vyrų B finale dalyvaus Giedrius Bieliauskas.