J.Adetokumbo taškų neužteko, kad graikai pasivytų kanadiečius

(2)
Publikuota: 2024 liepos 28 13:51:14, Arūnas Abromaitis
×
Janis Adetokumbas neišgelbėjo Graikijos rinktinės. EPA-Eltos nuotr.

Po ilgos pertraukos į olimpines žaidynes patekę Kanados krepšininkai iškart parodė savo jėgą. A grupės rungtynėse jie 86:79 įveikė Graikijos rinktinę. Kituose mačuose pergales šventė australai, vokiečiai ir žaidynių šeimininkai prancūzai.

Kanadiečiai pirmavo visas rungtynes ir trečiajame kėlinyje turėjo 16 taškų persvarą, bet graikai nepasidavė. Likus žaisti maždaug vieną minutę, po Janio Adetokumbo dėjimo skirtumas sumažėjo iki 2 taškų. Visgi kitoje atakoje Kanados rinktinės lyderis Šajus Gildžejus-Aleksanderis (Shai Gilgeous-Alexander) pataikė dvitaškį, o vėliau kanadiečiai užtikrintai užbaigė mačą.

Nugalėtojams Ar Džei Baretas (R.J.Barrett) pelnė 23 taškus, o Š.Gildžejus-Aleksanderis pridėjo 21 tašką ir 7 rezultatyvius perdavimus. Graikų neišgelbėjo 34 taškus surinkęs J.Adetokumbas. „Skaičiai rodo, kad mūsų planas gintis prieš J.Adetokumbą neveikė, tačiau jis yra vienas geriausių pasaulio krepšininkų", - konstatavo kanadiečius treniruojantis ispanas Chordis Fernandesas (Jordi Fernandez).

Kanados rinktinė olimpinėse žaidynėse nežaidė nuo 2000 m., bet šiemet ji yra ypač stipri. 10 iš 12 krepšininkų žaidžia NBA klubuose ir juose anaiptol nėra statistai.

Kitose A grupės rungtynėse Australija 92:80 pranoko Europos čempionę Ispaniją. Nugalėtojams 20 taškų surinko Džokas Landeilas (Jock Landale), 19 - Patis Milsas (Patty Mills), 17 - Džošas Gidis (Josh Giddey). Ispanų gretose pasižymėjo Santis Aldama, kurio sąskaitoje - 27 taškai. Antradienį kanadiečiai žais su australais, graikai - su ispanais.

B grupės varžybas pergale pradėjo pasaulio čempionė Vokietija, 97:77 nugalėjusi Japoniją. Rezultatyviausiai tarp vokiečių žaidė Francas Vagneris (Franz Wagner) - 22 taškai, o Danielis Taisas (Daniel Theis) pridėjo 18 taškų. Deniso Šrioderio (Dennis Schroder) sąskaitoje buvo dvigubas dublis - 13 taškų ir 12 rezultatyvių perdavimų. Japonų lyderis Rujis Hačimura taip pat pasižymėjo dvigubu dubliu - 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Kitame B grupės mače šeimininkė Prancūzija 78:66 įveikė Braziliją. Prancūzams po 19 taškų surinko 20-metis Viktoras Vembanijama (Victor Wembanyama) ir 35-erių Nikolia Batumas (Nicolas Batum). Brazilijos komandai po 14 taškų pelnė Leo Meindlas ir Krištianas Felisijus (Cristiano Felicio). Antradienį prancūzai susitiks su japonais, vokiečiai - su brazilais.