Krepšinio turnyro pusfinaliuose - europiečiai ir JAV žvaigždės

(0)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 07 10:11:07, Arūnas Abromaitis
×
Nikola Jokičius (kairėje) buvo arti trigubo dublio. EPA-Eltos nuotr.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse vyrų krepšinio turnyro pusfinalį pasiekė trys Europos komandos ir favoritė JAV rinktinė. Ketvirtfinalyje tik amerikiečiai laimėjo lengvai, nušlavę brazilus, o Vokietijos, Serbijos ir Prancūzijos krepšininkai į pusfinalį žengė po rimtesnės kovos. Ypač sunkus buvo serbų kelias - jie panaikino 24 taškų deficitą ir po pratęsimo 95:90 palaužė Australijos rinktinę.

Kritinėje padėtyje pasaulio vicečempionai serbai atsidūrė sužaidus 13 min., kai atsilikinėjo 22:46. Visgi ketvirtojo kėlinio pabaigoje gelbėtis teko jau australams. Likus žaisti 10 sek., Vasilijė Micičius galėjo padidinti serbų persvarą iki 3 taškų, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų. Pratęsimą australams dvitaškiu išplėšė Patis Milsas (Patty Mills).

Pratęsimo Paryžiaus žaidynių vyrų krepšinio turnyre prireikė pirmą kartą. Likus kiek daugiau nei minutei minimalią persvarą dar turėjo australai, bet du Nikolos Jokičiaus dvitaškiai ir Bogdano Bogdanovičiaus baudos metimai atnešė pergalę pasaulio vicečempionams.

N.Jokičius buvo per žingsnį nuo trigubo dublio, jis pelnė 21 tašką, atkovojo 14 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 38 naudingumo balus. 17 taškų pridėjo B.Bogdanovičius, 14 - V.Micičius. Abu gynėjai atliko po 6 rezultatyvius perdavimus. Australų neišgelbėjo P.Milso ir Džošo Gidžio (Josh Giddey) duetas. Pirmasis pelnė 26, antrasis - 25 taškus.

Pusfinalyje serbai žais su amerikiečiais, kuriems grupių etape pralaimėjo 84:110. Šis sutriuškinimas nedidelis palyginti su egzekucija, kurią olimpinės čempionės titulą ginanti JAV rinktinė ketvirtfinalyje surengė brazilams - 122:87.

Nugalėtojams 18 taškų surinko Devinas Bukeris (Devin Booker), 17 - Entonis Edvardsas (Anthony Edwards). Lebrono Džeimso (LeBron James) sąskaitoje - 12 taškų ir 9 rezultatyvūs perdavimai. 39-erių veterano indėlis turbūt būtų didesnis, bet trečiajame kėlinyje varžovas jam prakirto antakį, kurį teko susiūti keturiomis siūlėmis. Po incidento L.Džeimsas negrįžo į aikštelę. Brazilų gretose puikia statistika - 30 taškų - pasižymėjo Brunas Kaboklas (Bruno Caboclo).

Olimpinių žaidynių šeimininkai prancūzai ketvirtfinalyje 82:73 įveikė Kanados rinktinę. Šis rezultatas - šioks toks netikėtumas, nes kanadiečiai grupės varžybose žygiavo pergalingai ir buvo vadinami pagrindiniais pretendentais finale mesti iššūkį JAV žvaigždėms. Prancūzai juos sukaustė savo gynyba - kanadiečiai žaidimo metu pataikė tik 25 iš 66 metimų (38 proc.).

Šeimininkų komandai 22 taškus surinko Geršonas Jabuselė (Gerschon Yabusele), 20 - Isaja Kordinjė (Isaia Cordinier), 15 - Evanas Furnjė (Evan Fournier). Starto penkete iki tol pasirodydavęs vidurio puolėjas Rudis Goberas (Rudy Gobert) žaidė mažiau nei 4 min. Treneris Vensanas Kolė (Vincent Collet) paaiškino, kad tokį sprendimą iš dalies lėmė aukštaūgio piršto trauma, iš dalies - prisitaikymas prie varžovų sudėties. Kanados komandai 27 taškus pelnė Šajus Gildžejus Aleksanderis (Shai Gilgeous-Alexander), 16 - Ar Džei Baretas (R.J.Barrett).

Pasaulio čempionė Vokietijos rinktinė 76:63 nugalėjo Graikijos krepšininkus, nors rungtynių pradžioje turėjo 12 taškų deficitą. Tradicinis lyderių duetas vokiečių gretose pasižymėjo ir ketvirtfinalyje. Francas Vagneris (Franz Wagner) surinko 18 taškų, Denisas Šrioderis (Dennis Schroder) pridėjo 13 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus. Graikijos komandai daugiau nei trečdalį taškų - 22 - pelnė Janis Adetokumbas.

Pusfinalyje susikausiantys prancūzai ir vokiečiai tarpusavyje žaidė ir B grupės rungtynėse. Jose vokiečiai buvo pajėgesni 85:71.

Pusfinalio rungtynės vyks ketvirtadienį. 18.30 val. susitiks Prancūzijos ir Vokietijos, 22 val. - JAV ir Serbijos rinktinės.