O.Baleišytė sunkiausioje treko rungtyje finišavo 11-a

(2)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 11 20:46:29, LTOK informacija
×
Olivija Baleišytė. Kipro Štreimikio/LTOK nuotr.

Paskutinę Paryžiaus olimpinių žaidynių dieną treko dviratininkė Olivija Baleišytė dalyvavo daugiakovės varžybose. Lietuvė liko šalia geriausiųjų dešimtuko - užėmė 11-ąją vietą.

„Su treneriu ir visa komanda svajojome ir žinojome, kad esu verta dešimtuko. Labai liūdna, kad nepavyko šio tikslo įgyvendinti. Dabar norisi verkti, bet praėjus savaitei ar dar daugiau laiko suprasiu - sudėtingiausios ištvermės rungtyje esu vienuolikta pasaulyje, olimpinėse žaidynėse. Manau, tiesiog reikia laiko suprasti", - po finišo sakė O.Baleišytė.

Dmitrijaus Leopoldo treniruojama Lietuvos dviratininkė per keturias rungtis - skrečą, tempo lenktynes, atkrintamąsias lenktynes ir lenktynes dėl taškų - surinko 80 taškų ir iškovojo 11-ąją vietą tarp 22 dalyvių.

Prieš trejus metus Tokijuje O.Baleišytė daugiakovėje užėmė 17-ąją vietą. Tąsyk ji apie galimybę debiutuoti olimpinėse žaidynėse sužinojo likus savaitei iki starto, kai netikėtai viena iš šalių atsisakė turėto kelialapio.

Olimpine čempione šiandien tapo amerikietė Jennifer Valentine (144 taškai). Sidabrą iškovojo lenkė Daria Pikulik (131), bronzą - Ally Wollaston (125). Nuo dešimtosios vietos lietuvę skyrė 19 taškų.

Pasiekusi paskutinės rungties finišą, Olivija Baleišytė užkopė prie tribūnų, kur jos laukė didžiausi sirgaliai - mama Solveiga Baleišytė, širdies draugas Justas Beniušis ir bičiulė, buvusi dviratininkė Vaida Bronickienė, pasipuošę vienodais marškinėliais. Ant jų priekio užrašyta „Dabar", o ant nugaros - „Olivija".

„Mama labai džiaugėsi, sakė: „Šaunuolė, neliūdėk, puikus rezultatas". Ir stebėjosi, kodėl verkiu. O man liūdna, kad nepatekau į dešimtuką. Vakar su jais trumpai buvome susitikę prie treko pasisveikinti. Dabar po varžybų vėl susitiksime, tikiuosi, kad rytoj jie galės užsukti ir į olimpinį kaimelį prieš mums išvykstant. Labai smagu, kad net trys žmonės atvažiavo su gražiais marškinėliais pasipuošę. Tą užrašą „Dabar" sugalvojo treneris. Labai paprastas, su gilia mintimi žodis. Kad gal dabar. Dabar arba po ketverių metų. O gal niekada", - paaiškino 25 metų dviratininkė.

Daugiakovės varžybos prasidėjo 7,5 km skrečo lenktynėmis, kuriose sportininkės apsuko 30 ratų treke ir išsidalino taškus pagal užimtas vietas. Ilgokai grupės gale važiavusi O.Baleišytė galiausiai ėmė veržtis į lyderių gretas ir iškovojo septintąją vietą, už kurią gavo 28 taškus.

Antroje rungtyje - tempo lenktynėse - dviratininkės taip pat įveikė 7,5 km. Čia po pirmųjų penkių ratų kiekvieno likusio rato laimėtoja gauna po tašką, aplenkusioji varžoves ratu - 20 taškų, o aplenktoji ratu praranda 20 taškų. O.Baleišytė tempo lenktynėse finišavo 14-ta ir bendrą omniumo taupyklę papildė 14 taškų.

Didžiausius lūkesčius lietuvė siejo su atkrintamosiomis lenktynėmis. Vadinamoje eliminavimo rungtyje kas antrą ratą iškrenta po vieną paskutinėje vietoje važiuojančią sportininkę, kol paaiškėja nugalėtoja. Tačiau O.Baleišytė iškrito dešimta, rungtyje užėmė 13-ąją vietą ir, pelniusi 16 taškų, smuktelėjo į 12-ąją poziciją.

Paskutinė, daugiausia ištvermės reikalaujanti rungtis - lenktynės dėl taškų. Jų distancija - 20 km (80 ratų). Kas dešimt ratų keturioms greičiausioms dviratininkėms išdalijami taškai (5, 3, 2 ir 1). Finaliniame sprinte kovojama dėl dvigubų taškų. Šioje rungtyje O.Baleišytė pelnė 22 taškus: 2 - už trečiąją vietą tarpiniame sprinte, 20 - už tai, kad pavijo pagrindinę grupę ratu.

Olimpiniame treke startavo ir Vasilijus Lendelis. Jis savo pasirodymą užbaigė keirino rungtimi. Keirine dviratininkai startuoja paskui elektriniu motociklu važiuojantį lyderį vadinamą derniu, užimdami burtų tvarka nustatytas pozicijas, ir negali jo lenkti. Kai motociklo greitis pasiekia 50 km per val., lyderis pasitraukia ir sportininkai pradeda 750 metrų - tris treko ratus - trunkantį sprintą.
Pirmame etape dalyviai buvo suskirstyti į penkis važiavimus. Į kitą etapą iš kiekvieno pateko po du sportininkus.

Penktajame važiavime startavęs V.Lendelis neužilgo po sprinto starto atsidūrė apie 70 km per valandą greičiu lekiančio šešių dviratininkų karavano pabaigoje ir, supratęs, kad nebepakils į vieną iš dviejų pirmųjų vietų, nebešvaistė jėgų.

Paguodos varžybose, kuriose lenktyniavo tiesiai į ketvirtfinalį nepatekę sportininkai, lietuvis pakeitė taktiką. Vos derniui pasitraukus į šalį, V.Lendelis šovė į priekį ir du ratus skriejo pirmas, tačiau paskutiniame rate neatsilaikė prieš konkurentus ir finišavo penktas, bet, diskvalifikavus Kinijos atstovą, pakilo į ketvirtą vietą antrajame paguodos važiavime, o į ketvirtfinalį pateko du dviratininkai.

„Dar net nespėjus motociklui pasitraukti, visi labai anksti pradeda atakuoti. Po to labai sunku aplenkti, kai greitis didžiulis, virš 70 kilometrų per valandą. Atsidūrus gale jau nėra galimybių aplenkti. Todėl dabar atakavau anksčiau ir bandžiau išsilaikyti, bet nepasisekė", - paaiškino Lietuvos dviratininkas. Galutinėje keirino įskaitoje jam atiteko 23-ioji vieta.

„Šiandien buvo ne mano diena. Labai sunku kovoti ne tik su varžovais, bet ir su savimi. Nesusitvarkiau su jauduliu. Keirinas yra rungtis, kurioje esu patyręs ne vieną traumą. Tai tenka su savimi tvarkytis", - atskleidė olimpietis. Prieš tai jis dalyvavo sprinto rungtyje, kurioje užėmė 15-ąją vietą.

Apibendrindamas pasirodymą olimpinėse žaidynėse V.Lendelis sakė: „Sprintas pasisekė gana neblogai. Aišku, kvalifikacijoje tikėjausi parodyto geresnį laiką. Visada norisi vis greičiau, vis geriau. Bet šiose žaidynėse pasiekiau asmeninį 200 m distancijos rekordą. Esu patenkintas penkiolikta vieta sprinte. O keirine tiesiog ne mano diena buvo."