Per žingsnį nuo aukso: D.Banevič - olimpinė vicečempionė

(266)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 09 22:54:37, Arūnas Abromaitis
×
Dominika Banevič. Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Lietuva Paryžiaus olimpinėse žaidynėse turi jau keturis medalius. Olimpine vicečempione tapo 17-metė Dominika Banevič, pralaimėjusi tik breiko varžybų finale.

Breiko varžybos olimpinėse žaidynėse vyko pirmą kartą. Pasaulio čempione pernai tapusi Dominika Banevič pateisino favoritės statusą, beveik visą kelią nukeliavusi be pralaimėjimų. 17-metė Lietuvos sportininkė, naudojanti Bgirl Nickos pseudonimą, užėmė pirmąją vietą B grupėje, ketvirtfinalyje 3:0 (26:1) nugalėjo kinę Bgirl Yinf Zi, o pusfinalyje 2:1 (18:9) pranoko kitą kinę Bgirl 671.

Finale Lietuvos šokėja 0:3 (11:16) nusileido japonei Bgirl Ami. Bronzos medalį pelnė Bgirl 671, mažajame finale 2:1 (19:8) įveikusi Nyderlandų atstovę Bgirl India.

Lietuvos sportininkų delegacija Paryžiuje iškovojo jau keturis medalius. Iki D.Banevič sidabrą pelnė disko metikas Mykolas Alekna, bronzą - irkluotoja Viktorija Senkutė ir 3x3 vyrų krepšinio rinktinė.

Sveikinimai olimpietei

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sveikina Paryžiaus olimpinėse žaidynėse sidabro medalį iškovojusią breiko šokėją Dominyką Banevič.

„Sveikinimai Dominikai Banevič iškovojus Lietuvai pirmąjį pasaulyje breiko sidabro olimpinį medalį. Dominika yra Lietuvos jaunosios kartos atstovė, šia savo pergale pademonstravusi, kokie veržlūs ir ryžtingi yra mūsų šalies jauni žmonės. Jie veda Lietuvą į priekį!“ –  sveikinime pažymėjo šalies vadovas.

Pasak Prezidento, šis olimpinis medalis – didelis džiaugsmas visai Lietuvai ir paskata didžiuotis mūsų sportininkais, jų profesionalumu, atkaklumu ir geležine valia.

Sidabrą breiko varžybose laimėjusią lietuvę sveikindama ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad D. Banevič atsidavimas ir pasiekti rezultatai – paskatinimas kiekvienam siekti svajonės išsipildymo.

„Nuoširdūs sveikinimai, Dominika, su puikiu pasiekimu, pelnytu už nepaprastą atsidavimą, talentą ir neskaičiuojamas valandas, atiduotas tam, kas teikia prasmę ir kuo dega akys. Tebūna šis rezultatas paskatinimu neabejoti savimi kiekvienam jaunam žmogui Lietuvoje, tikriausiu pavyzdžiu, kad verta išdrįsti svajoti ir kantriai dirbti dėl net ir drąsiausios svajonės išsipildymo – viskas yra įmanoma!“.