Prancūzai vos išvengė gėdos ir per pratęsimą įveikė japonus

(0)
Publikuota: 2024 liepos 31 15:25:41, Arūnas Abromaitis
×
Jukis Kavamura pridarė problemų ir varžovams, ir savo komandai. EPA-Eltos nuotr.

Olimpinių žaidynių šeimininkai Prancūzijos krepšininkai buvo per plauką nuo sensacingo pralaimėjimo. Tritaškis su pražanga leido išplėšti pratęsimą, po kurio prancūzai antrojo turo B grupės rungtynėse 94:90 palaužė Japonijos rinktinę.

„Mėlynieji" ketvirtojo kėlinio pradžioje turėjo 8 taškų persvarą, bet pabaigoje atsidūrė ties prarajos riba - jie atsilikinėjo 70:74 ir viskas buvo japonų rankoje, tereikėjo tik nepridaryti nesąmonių. Likus žaisti 10 sek., japonai problemų visgi prisidarė. Metju Stracelis (Matthew Strazel) metė iš toli ir pataikė, o Juki Kavamura dar ir prasižengė.

M.Stracelis pataikė ir baudos metimą, o kitoje aikštelėje pusėje J.Kavamura nepataikė tritaškio, tad teko žaisti pratęsimą. Jo pradžioje lyderio vaidmens ėmėsi Viktoras Vembanijama (Victor Wembanyama), kurio pelnyti 6 taškai iš eilės leido prancūzams pasijusti ramiau.

„Japonai žaidė puikiai, didelė pagarba jiems. Kai buvo pašalintas geriausias jų žaidėjas Rujis Hačimura, buvo galima tikėtis, kad japonai pasiduos, bet jie pradėjo kautis dar nuožmiau. Tokios yra olimpinės žaidynės. Čia susirinko 12 geriausių pasaulio komandų ir neverta tikėtis lengvų rungtynių", - sakė prancūzų veteranas Nikolia Batumas (Nicolas Batum).

Jo paminėtas R.Hačimura ketvirtojo kėlinio viduryje buvo diskvalifikuotas už antrąją techninę pražangą. Iki išvarymo puolėjas spėjo surinkti 24 taškus. 173 cm ūgio J.Kavamura vos netapo rungtynių didvyriu. Iki dviejų nesėkmingų pabaigos epizodų mažylis suvertė 29 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Prancūzus gelbėjo jaunimas. 20-metis V.Vembanijama pelnė 18 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o 21-erių M.Stracelis pridėjo 17 taškų.

Kitose B grupės rungtynėse pasaulio čempionė Vokietijos rinktinė 86:73 pranoko Brazilijos krepšininkus. Nugalėtojams 20 taškų surinko Denisas Šrioderis (Dennis Schroder, 6 rez. perd.), 17 - Francas Vagneris (Franz Wagner). Brazilijos komandai 18 taškų pelnė Jagas Santosas (Yago Santos, 8 rez. perd.), 17 - Vitoras Benitė (Vitor Benite).

Po du kartus laimėjusios Vokietijos ir Prancūzijos rinktinės užsitikrino vietas ketvirtfinalyje. Penktadienį jos susikaus tarpusavyje. Pergalių neturintys Brazilijos ir Japonijos krepšininkai žais dėl trečiosios vietos.

Į ketvirtfinalį pateks po dvi stipriausias trijų grupių rinktines ir dvi geriausios trečiąsias vietas užimsiančios komandos.