Sėkmingas D.Banevič startas Paryžiuje - pelnytas kelialapis į ketvirtfinalį

(32)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 09 19:09:24, Arūnas Abromaitis
×
Šoka Dominika Banevič. Kipro Štreimikio nuotr.

Olimpinėse žaidynėse pirmą kartą istorijoje surengtos breiko varžybos. Paryžiaus Santarvės aikštėje įrengtoje arenoje startavo ir Lietuvos šokėja Dominika Banevič, kuri be didesnių sunkumų pateko į ketvirtfinalį ir tęs kovą dėl medalių.

Olimpines breiko varžybas Bgirl Nicka pseudonimu pasivadinusi D.Banevič pradėjo B grupėje. Breiko šokėjos varžybose įvardijamos būtent pseudonimais, jie vietoj pavardžių įrašyti net ir Tarptautinio olimpinio komiteto tinklalapyje.

Pirmojoje akistatoje 17-metė Bgirl Nicka varžėsi su 16-mete prancūze Bgirl Syssy, pernai iškovojusia bronzą pasaulio čempionate, kuriame D.Banevič pelnė auksą. Pirmajame raunde devynių teisėjų komisija įžvelgė prancūzės pranašumą, antrajame - lietuvės. Akistata baigėsi rezultatu 1:1 (11:7). Svarbiausias dalykas pirmajame etape - laimėtų raundų skaičius. Papildomas rodiklis - teisėjų balsų skaičius, jis buvo D.Banevič naudai.

Antrojoje akistatoje Lietuvos sportininkė 2:0 (13:5) nugalėjo 21-erių amerikietę Bgirl Logistx. Ši pergalė beveik garantavo jai vietą ketvirtfinalyje. Trečioji lietuvės varžovė buvo 36-erių australė Bgirl Raygun. Ją Bgirl Nicka nugalėjo sausai - 2:0 (18:0).

Pirmajame etape breiko šokėjos buvo suskirstytos į keturias grupes. Į ketvirtfinalį iš kiekvienos grupės pateko po dvi olimpietes. B grupėje pirmąją vietą užėmė lietuvė, iš viso laimėjusi 5 raundus ir gavusi 42 teisėjų balsus. Antra liko Bgirl Syssy (4 ir 33), trečia - Bgirl Logistx (3 ir 33), o Bgirl Raygun per tris akistatas negavo nė vieno balso.

Ketvirtfinalio etapas prasidės penktadienį 21 val.