(1)
Publikuota: 2024 rugpjūčio 06 10:31:44, Arūnas Abromaitis
×
Šiuo šuoliu Armandas Duplantis pagerino pasaulio rekordą. EPA-Eltos nuotr.

Švedijos šuolininkas su kartimi Armandas Duplantis Paryžiuje neapsiribojo tuo, kad apgynė olimpinio čempiono titulą. Jau užsitikrinęs auksą, jis pagerino iš pradžių olimpinį, o tada - ir pasaulio rekordą.

A.Duplantis, kaip jau įprasta, savo sektoriuje neturėjo rimtos konkurencijos. Kiti sportininkai sustojo nepasiekę 6 metrų ribos. Sidabrą su 5,95 m rezultatu iškovojo amerikietis Semas Kendriksas (Sam Kendricks), bronza atiteko 5,90 m peršokusiam graikui Emanuilui Karaliui.

24-erių švedas pirmuoju bandymu peršoko 6 m ir taip užsitikrino auksą. Olimpiniu čempionu jis tapo ir 2021 m. Tokijuje. Tačiau vien pergale A.Duplantis dažniausiai neapsiriboja, taip buvo ir šįkart. Švedas pirmuoju bandymu peršoko 6,10 m, taip pagerindamas olimpinį rekordą (6,03 m), nuo 2016 m. priklausiusį brazilui Tiagui Brazui (Thiago Braz).

Pasaulio rekordas, kurį A.Duplantis pastarąjį kartą gerino balandį, buvo 6,24 m. Kartelė „Stade de France" stadione buvo pakelta į 6,25 m aukštį. Du A.Duplančio šuoliai buvo nesėkmingi, bet trečiuoju švedas įveikė aukštį. Pasaulio rekordą švedas pagerino jau devintą kartą.

Iš viso pirmadienio vakarą olimpinėse lengvosios atletikos varžybose buvo išdalinti keturi medalių komplektai. Moterų disko metimo varžybas laimėjo ir Tokijuje iškovotą čempionės titulą apgynė amerikietė Valeri Olman (Valarie Allman), numetusi įrankį 69,50 m. Sidabras atiteko kinei Bin Feng, bronza - kroatei Sandrai Elkasevič. Jos užfiksavo vienodą rezultatą - 67,51 m, tačiau kinė atsidūrė ant aukštesnio pakylos laiptelio, nes jos antrasis rezultatas buvo geresnis.

Moterų 5000 m bėgime greičiausios buvo dvi Kenijos lengvaatletės. Auksą iškovojo Beatris Čebet (Beatrice Chebet), sidabrą - Feit Kipjegon (Faith Kipyegon). Bronzą pelnė Nyderlandams atstovaujanti Sifan Hasan (Sifan Hassan). Praėjus maždaug pusvalandžiui po bėgimo, paskelbta, kad F.Kipjegon diskvalifikuota, nes bėgimo metu sugriebė varžovės ranką. Visgi Kenijos delegacija pateikė apeliaciją, kuri buvo patenkinta. Medalis sugrąžintas F.Kipjegon.

Moterų 800 m bėgimo rungtyje olimpine čempione tapo britė Kili Hodžkinson (Keely Hodgkinson). Sidabru pasipuošė Etiopijos bėgikė Cigė Duguma (Tsige Duguma), bronza - Kenijos sportininkė Meri Mora (Mary Moraa).