Kartu su Vilniaus universitetu, „Tele2" užsakymu Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidė, kad nemigą patiria kas penktas šalies gyventojas. Specialistų teigimu, viena iš didžiausių to priežasčių - perdėtas naršymas socialiniuose tinkluose vakarais.
Tyrimas apie žmonių emocinį atsparumą atskleidė, kad penktadalis Lietuvos gyventojų (22 proc.) patiria miego sutrikimų.
Apklausos duomenimis, žmonės, turintys žemesnį emocinį atsparumą, dažniau susiduria su nemiga, turi priklausomybę nuo socialinių tinklų ir nesaikingai vartoja alkoholį.
Pasak neuromokslininkės ir miego tyrėjos Laura Bojarskaitės, perdėtas naršymas soc.tinkluose vakarais kenkia miegui dviem būdais.
Pirma, dirbtinė išmaniųjų telefonų šviesa trikdo smegenis, kurios nesugeba atskirti, ar šviesa yra natūrali, ar dirbtinė, o šviesa yra stipriausias smegenis budinantis signalas.
Antra, soc.medijų turinys prieš miegą stipriai įtraukia ir skatina smegenų veiklą.
L.Bojarskaitės geram poilsiui naktį taip pat rekomenduojama nevartoti kavos likus bent 8 valandoms iki miego. Svarbu užtikrinti, kad miegamojo aplinka būtų tinkama - tamsi, tyli, vėsi (16-18°C), tvarkinga ir dvelkianti ramybe.
Paradoksalu, tačiau nemiga kartais gali kilti ir dėl perdėto rūpesčio poilsiu. Tai vadinama ortosomnija.
Šis reiškinys susijęs su miego stebėjimu išmaniaisiais įrenginiais. Žmonės siekia užsitikrinti sau kokybišką poilsį, gauti idealius miego įvertinimus, tačiau technologijos nėra visiškai tikslios.
Nors skaičiai gali rodyti prastesnį miegą, žmogus vis tiek gali jaustis pailsėjęs.