Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas Remigijus Žemaitaitis siūlo Narkologinės priežiūros įstatyme praplėsti priverstinio gydymo nuo alkoholizmo tvarką.
Parlamentaro įregistruota įstatymo pataisa numato, kad esant atitinkamoms sąlygoms priverstinai hospitalizuoti galima ne tik narkologinius ligonius, bet ir asmenis, kuriems įtariamas alkoholizmas ar narkomanija, taip pat priverstinai hospitalizuoti nėščiąją, kuri ne mažiau nei mėnesį nuolat vartoja alkoholį ar dėl jos piktnaudžiavimo psichiką veikiančiomis medžiagomis kyla vaisiaus apsigimimo grėsmė.
Seimo narys R. Žemaitaitis pabrėžė, kad priverstinis besilaukiančių moterų gydymas nuo alkoholizmo taikomas Švedijoje, Norvegijoje, Lenkijoje. Dėl narkologinio gydymo taikymo poreikio į gydytoją psichiatrą gali kreiptis ne tik gydytojas, įtariantis pacientui narkologinį susirgimą ar nustatęs tokio susirgimo simptomus, bet ir paciento atstovas, artimieji, policija, socialinis darbuotojas, kiti įstatyme numatyti asmenys. Pirminis asmens psichikos patikrinimas atliekamas sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka. Parlamentaras pažymėjo, kad paprastas girtumas negalės būti priverstinės hospitalizacijos pagrindas.
"Pranešant vis apie naujus smurto prieš vaikus atvejus, tenka pripažinti, jog net ir įsigaliojus pataisoms vaikų apsaugos sistema neveikia. Lietuvoje žudomi mažamečiai, mušami vaikai, nes tėvai būna apsvaigę nuo alkoholio ar narkotikų. Žalingas alkoholio vartojimas yra didelė socialinė problema. Dėl to kenčia problemų su alkoholiu turinčio asmens artimieji, bet jie neturi priemonių, kaip jiems padėti. Lietuvoje alkoholio vartojimo mastai dideli, keliantys socialinę žalą tiek asmens, tiek ir visuomenės sveikatai. Manau, jog ši pataisa leis padėti asmenims, kurie gali padaryti didelę žalą sau ar artimiesiems asmenims, kuriems pasireiškia nuolatinis girtavimas, trunkantis ilgiau kaip mėnesį", - pažymėjo Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas R. Žemaitaitis.