Lemiamas A.Ebo tritaškis nukalė „Nevėžiui“ pergalę Panevėžyje

(0)
Publikuota: 2024 gegužės 07 09:41:40, LKL informacija
×
Amitas Ebo pataikė lemiamą metimą. I.Cibulskaitės nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje įvyko rungtynės, neturėjusios didelės įtakos turnyro lentelei. Jose Kėdainių „Nevėžis“ (9-20) svečiuose 93:92 (24:17, 21:31, 20:27, 27:14) po lemiamo Amito Ebo tritaškio palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ (15-14).

Devintąją vietą užimanti Kėdainių komanda sezoną baigs susitikimu su Mažeikių „M Basket“, kuri dar nežino, liks 7 ar 8 pozicijoje. Penktojoje vietoje liksianti Panevėžio ekipa dar susikaus su „Šiauliais“, o vėliau jos laukia ketvirtfinalio serija su Utenos „Juventus“.

Kėdainiečiai startavo kiek geriau (20:13), tačiau po minutės pertraukėlės šeimininkai parodė reakciją – tritaškį smeigė Martynas Varnas, bet atsaką jam turėjo Robertas Keliačius – 24:17.
Deividas Sirvydis ir Džiugas Slavinskas antruoju bandymu toliau mažino atsilikimą (24:26), bet Seanas McNeilas neleido išlyginti rezultato – 29:24. Tai padaryti galiausiai pavyko Vyteniui Lipkevičiui (29:29), panevėžiečiai iniciatyvą perėmė, o po dviejų kėlinių pirmavo 48:45.

Francis Okoro buvo sumažinęs „Nevėžio“ atsilikimą iki minimalaus (50:51), o kartu su S.McNeilu jie išvedė į priekį svečius – 54:51. Tiesa, kėliniui įpusėjus panevėžiečiai susigrąžino persvarą (62:56), V.Lipkevičius, M.Varnas ir Gediminas Orelikas pataikė svarbius tritaškius, o prieš paskutinį kėlinį „Lietkabelis“ turėjo dviženklę persvarą – 75:65.

10:0 – tokiu spurtu ketvirtą kėlinį pradėjo Gedimino Petrausko auklėtiniai, lyginę rezultatą. Lygi kova tęsėsi ir iki lemiamų minučių. Likus 2 minutėms tvyrojo lygybė (83:83), kol D.Bičkauskis sumetė baudas – 85:83. Francis Okoro dvitaškiu su pražanga galėjo persverti rezultatą, tačiau bauda tikslo nesiekė (85:85), o D.Sirvydis pataikė iš toli – 88:85.

Liko minutė, Courtney Ramey atsakė tuo pačiu (88:88), bet Gabrieliaus Maldūno baudos metimas grąžino minimalią persvarą šeimininkams – 89:88. Laiko A.Ebo užteko – likus 4 sekundėms jis pataikė iš toli ir artino prie pergalės „Nevėžį“ – 91:89. Panevėžiečiai iškart suklydo, Zane'ui Watermanui kamuolį išsimesti trukdęs G.Orelikas gavo techninę pražangą, kurią tašku pavertė S.McNeilas. Šeimininkai prasižengė, Ignas Vaitkus pataikė vieną iš dviejų baudos metimų ir įtvirtino pergalę. G.Oreliko tritaškis jau nieko nelėmė.

„Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 18 (5 atk. kam., 20 n.b.), Gediminas Orelikas 17 (5/11 trit.), Martynas Varnas 15 (6 rez. perd.), Dovis Bičkauskis 11, Vytenis Lipkevičius (8 atk. kam.) ir Džiugas Slavinskas – po 8.

„Nevėžis“: Amitas Ebo 23 (10 rez. perd., 27 n.b.), Zane‘as Watermanas 16 (8 atk. kam., 27 n.b.), Courtney Ramey 13, Seanas McNeilas ir Francis Okoro – po 12.